• <
nauta_2024

Kolejny miesiąc intensywnych prac w Stoczni Remontowej Nauta [foto, wideo]

25.04.2021 18:00 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Kolejny miesiąc intensywnych prac w Stoczni Remontowej Nauta [foto, wideo]

Partnerzy portalu

Kolejny miesiąc intensywnych prac w Stoczni Remontowej Nauta [foto, wideo] - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Zainteresowanie remontami i przebudowami w gdyńskiej stoczni rośnie wraz z wychodzeniem globalnej gospodarki z stagnacji wywołanej pandemią. Obecnie w dokach i przy nabrzeżach Nauty wykonywane są prace na kilkunastu jednostkach, w tym aż na 6 montowany jest system uzdatniania wód balastowych.

W Naucie remont przechodzi między innymi jednostka JAEGER ARROW armatora GEARBULK NORWAY AS. Zadokowany w suchym doku SD1 statek ma 171,40 m długości i 24,80 m szerokości i jest masowcem kombinowanym – jest to typ statków wielozadaniowych, służących do przewozu ładunków masowych, rud metali oraz ładunków płynnych.

Przy nabrzeżach Nauty zobaczyć można również dwa duże, siostrzane zbiornikowce MT Arctic Bay i MT Arctic Breeze armatora INTERORIENT. Statki mają po 182 metry długości i ponad 32 metry szerokości.

Remonty na dwóch statkach wykonuje w Naucie niemiecki armator BRIESE SCHIFFAHRTS (spółka operatorska to BBC Chartering). Jednostki m/v BBC Nile i m/v BBC Ruby to wielozadaniowe statki dedykowane do ładunków typu project cargo.

Na m/v BBC Ruby, oprócz remontu dokowo – konserwacyjnego, związanego z odnowieniem klasy prowadzone są prace związane z wymianą maszynki sterowej na nową firmy Rolls Royce.

Warto wspomnieć, iż Stocznia Nauta posiada bogate doświadczenie związane z tego typu operacją: z sukcesem wykonała identyczną konwersję na jednostkach BBC PEARL i BBC SAPPHIRE. Więcej o BBC Chartering możesz przeczytać tutaj>>>

Jednocześnie w stoczni trwa naprawa bieżąca i dokowa kutra hydrograficznego K-10 oraz naprawa gwarancyjna trałowca ORP Drużno pływających pod banderą MW.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.