• <
BOTA_2023

Scorpio Bulkers żegna się z rynkiem masowców i wkracza w segment morskiej energetyki wiatrowej

PMK

22.12.2020 16:00 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Scorpio Bulkers żegna się z rynkiem masowców i wkracza w segment morskiej energetyki wiatrowej

Partnerzy portalu

Scorpio Bulkers żegna się z rynkiem masowców i wkracza w segment morskiej energetyki wiatrowej - GospodarkaMorska.pl
Scorpio Bulkers

Monakijski armator Scorpio Bulkers planuje w czasie 2021 roku sprzedać swoje pozostałe masowce i zmienić nazwę. Będzie to część przejścia firmy na rynek odnawialnych źródeł energii.

W wyniku tej decyzji firma spodziewa się odpisu w wysokości od 475 mln USD do 500 mln USD na statkach sprzedanych i zaklasyfikowanych jako przeznaczone do sprzedaży.

Firma odpisze również około 10 mln USD odroczonych kosztów finansowania w miarę spłaty zadłużenia.

Na początku sierpnia operator ładunków masowych poinformował o decyzji o zainwestowaniu w statek do instalacji turbin wiatrowych. Scorpio Bulkers podpisał również list intencyjny z południowokoreańskim stoczniowcem Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME) na budowę tego statku, który ma być dostarczony w 2023 r. Kontrakt obejmuje opcje dla trzech kolejnych podobnych statków.

- W zeszłym miesiącu ogłosiliśmy nowy kierunek dla Scorpio Bulkers - morska energia wiatrowa jako zrównoważona okazja biznesowa. Ta sprzedaż to krok, jeden z wielu przemyślanych kroków, jakie musimy podjąć w trakcie naszej transformacji - powiedział Emanuele Lauro, prezes i dyrektor generalny, komentując ostatnią transakcję.

Po sfinalizowaniu sprzedaży SBI Rock, Scorpio Bulkers będzie dysponować flotą składającą się z 53 statków, w tym  z 48 masowców.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.