• <
nauta_2024

Scorpio Bulkers z mocnym wejściem na rynek morskiej energii wiatrowej

PMK

05.08.2020 11:15
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Scorpio Bulkers z mocnym wejściem na rynek morskiej energii wiatrowej

Partnerzy portalu

Scorpio Bulkers z mocnym wejściem na rynek morskiej energii wiatrowej - GospodarkaMorska.pl

Scorpio Bulkers zamierza wejść na rynek morskiej energii wiatrowej, budując statek do instalacji turbin wiatrowych.

Armator ogłosił w poniedziałek, że podpisał list intencyjny na budowę jednostki z południowokoreańską stocznią Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME). Umowa posiada opcję rozszerzenia na budowę dodatkowych jednostek.

- Rozpoczynamy nową i fascynującą podróż. Świat potrzebuje gwałtownego zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i morska energetyka wiatrowa odegra w tym kluczową rolę – powiedział Emanuele A. Lauro, prezes Scorpio Bulkers.

Jednostka do instalacji turbin wiatrowych (WTIV) została zaprojektowana przez firmę GustoMSC i zostanie wyposażona w 1,5-tonowy dźwig autorstwa Huisman Equipment.

Gospodarka Morska

Koszt inwestycji szacuje się na 265-290 mln dolarów. Kontrakt ma zostać podpisany na początku czwartego kwartału tego roku i będzie posiadał opcję budowy trzech dodatkowych jednostek o podobnej specyfikacji.

Scorpio Bulkers posiada obecne we flocie 55 średnich i dużych masowców, głównie Ultramaxy i Kamsarmaxy o nośności kolejno 62 i 82 tysięcy ton. 

Według armatora, sektor morskiej energetyki wiatrowej ma w ciągu następnej dekady rosnąć o 15 procent rocznie. Głównie z powodu obecnego braku jednostek do instalacji i konserwacji turbin nowej generacji.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.