• <

Przełamano złą passę w STX Offshore. Do koreańskiego zakładu trafiło pierwsze w tym roku zamówienie

PMK

04.08.2020 21:57
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Przełamano złą passę w STX Offshore. Do koreańskiego zakładu trafiło pierwsze w tym roku zamówienie

Partnerzy portalu

Przełamano złą passę w STX Offshore. Do koreańskiego zakładu trafiło pierwsze w tym roku zamówienie - GospodarkaMorska.pl

Zadłużona, południowokoreańska stocznia STX Offshore & Shipbuilding zdobyła pierwszy w tym roku kontrakt. 

Chodzi o budowę trzech tankowców petrochemicznych o nośności 6,6 tys. ton zamówionych przez lokalnego armatora. Jednostki mają zostać dostarczone w 2022 roku. 

To dobra wiadomość w momencie, gdy władze stoczni rozważały jej całkowite zamknięcie z powodu fatalnych warunków rynkowych. Zakład od długiego czasu miał problemy ze zdobyciem jakichkolwiek zamówień, co pogorszyło się w momencie uderzenia pandemii COVID-19.

Gospodarka Morska

Stocznia zdecydowała się podjąć wiele kroków w celu uzyskania oszczędności. Wprowadziła wczesne emerytury i niepłatne urlopy, co zakończyło się strajkiem pracownikiem w maju.

Rozpoczął się on 1 czerwca i głównym postulatem było odwołanie niepłatnych urlopów. Protesty zakończyły się pod koniec lipca, wraz z ogłoszeniem, że władze firmy zgodziły się znaleźć kupca na stocznię.

STX Offshore od siedmiu lat przechodzi proces restrukturyzacji w kooperacji ze swoim kredytorem – Korea Development Bank.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.