• <
nauta_2024

Tragedia w hinduskiej stoczni. 11 osób nie żyje po zawaleniu się suwnicy

PMK

03.08.2020 18:35
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Tragedia w hinduskiej stoczni. 11 osób nie żyje po zawaleniu się suwnicy

Partnerzy portalu

Tragedia w hinduskiej stoczni. 11 osób nie żyje po zawaleniu się suwnicy - GospodarkaMorska.pl

Co najmniej 11 pracowników zostało zmiażdżonych po zawaleniu się ogromnego dźwigu w hinduskiej stoczni w Vishakhapatnam w południowych Indiach.

Incydent miał miejsce w należącej do rządu stoczni Hindustan Shipyard Limited w sobotę po południu 1 sierpnia. Kilku innych pracowników zakładu zostało rannych.

Do incydentu doszło podczas próby obciążenia 70-tonowego żurawia, który nagle się rozpadł i uderzył o ziemię. Obiekt został niedawno zakupiony przez stocznię i miał służyć do przewożenia sprzętu stoczniowego.

Minister obrony Rajnath Singh powiedział w tweecie, że departamentalna komisja śledcza została powołana w celu ustalenia przyczyny incydentu.

Zakład zajmuje się budową statków, remontami statków, budową i remontami okrętów podwodnych, a także projektowaniem i budową konstrukcji offshore i onshore. Lokalne władze wszczęły dochodzenie w sprawie przyczyny zdarzenia.

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.