• <
gryfia_70lat

Rewitalizacja budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej - ostatni rozdział [wideo]

30.07.2020 15:30 Źródło: Stocznia Cesarska
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Rewitalizacja budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej - ostatni rozdział [wideo]

Partnerzy portalu

Rewitalizacja budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej - ostatni rozdział [wideo] - GospodarkaMorska.pl
Budynek Dyrekcji, fot. Stocznia Cesarska

Po 15 miesiącach intensywnych prac remontowych Stocznia Cesarska dzieli sięnajnowszą i ostatnią aktualizacją wideo z remontu Dyrekcji, wykonaną w maju 2020 roku.

Ze swoimi 4 000 m2 budynek będzie nadal pełnił funkcję biurową, o znacznie podwyższonym standardzie pod względem komfortu, technologii i udogodnień. Nowością na dwóch najwyższych piętrach budynku będzie społeczność coworkingowa Mind Dock.

Dzięki ogromnemu wysiłkowi zespołu, nadzoru, architektów i wykonawców budynek zostanie oddany na czas.

To pierwszy w pełni wyremontowany budynek komercyjnego na terenie historycznej Stoczni Gdańskiej. Budynek Dyrekcji z bogatą historią w każdej cegle stanie się miejscem, w którym społeczność będzie mogła się ponownie rozwijać i pisać #nowehistorie.

W oczekiwaniu na zakończenie prac remontowych zapraszamy Was do wirtualnej wycieczki po budynku i zobaczenia imponujących postępów.

Stocznia Cesarska

Kluczowe budynki oraz obiekty stoczni mają nieocenioną wartość społeczną oraz historyczną dla Gdańska i jego mieszkańców. To one ukształtowały to miasto, będąc jednocześnie świadkami sukcesów oraz porażek, jakich doświadczyło. Aby uszanować i wzmocnić te cechy, planujemy zachować, włączyć i wykorzystać możliwie jak największą ilość istniejących budynków i elementów w nowej przestrzeni miejskiej.

Teren stoczni to miejsce, w którym drzemie olbrzymi potencjał dla przestrzeni miejskiej. Aby mógł się w pełni rozwinąć, stocznia musi otworzyć się na mieszkańców i stać się areną społecznej aktywności. To ludzie tworzą przestrzeń, a dopiero w nią wpisują się budynki – tylko taka kolejność jest właściwa. Wykorzystanie budynków Stoczni Cesarskiej jako oblicza nowego życia społecznego jest kluczem do wykonalności i ogólnego sukcesu projektu.

Gospodarka Morska
fot. stoczniacesarska.pl
Gospodarka Morska
fot. stoczniacesarska.pl

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
waltoria_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.