• <
KONGSBERG_2023

Czołowa amerykańska stocznia mocno inwestuje w technologię autonomicznych statków

PMK

23.07.2020 06:02
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Czołowa amerykańska stocznia mocno inwestuje w technologię autonomicznych statków

Partnerzy portalu

Czołowa amerykańska stocznia mocno inwestuje w technologię autonomicznych statków - GospodarkaMorska.pl

Firma Sea Machines z siedzibą w Bostonie twierdzi, że zebrała 15 milionów dolarów przy znaczącym udziale Huntington Ingalls Industries (HII), czołowego amerykańskiego producenta statków wojskowych.

Założone w 2015 roku Sea Machines stało się wiodącą firmą w Stanach Zjednoczonych w dziedzinie technologii autonomicznych statków i obecnie dostarcza oprogramowanie autonomiczne klientom komercyjnym, rekreacyjnym i rządowym na całym świecie. Ich komercyjna, gotowa technologia może wspierać zdalnie sterowane lub w pełni autonomiczne dowodzenie statkami.

Sea Machines powiedział, że inwestycja jest jedną z największych rund przedsięwzięcia dla firmy zaawansowanej technologicznie obsługującej przemysł morski. Pod koniec 2018 roku firma zebrała 10 milionów dolarów w rundzie finansowania serii A.

Huntington Ingalls określił partnerstwo jako strategiczną inwestycję kapitałową, która pomoże jej rozwinąć się w branży autonomicznych i bezzałogowych systemów morskich. 

- Ta inwestycja jest wyrazem naszego zaangażowania w zaawansowane innowacje i kompetencje na rynku systemów bezzałogowych - powiedział Andy Green, wiceprezes wykonawczy i prezes ds. rozwiązań technicznych w HII. - Sea Machines robi znaczące postępy w branży bezzałogowych statków nawodnych (USV). Chcemy inwestować w ich rozwój i nadal tworzyć komplementarne partnerstwa w tej kluczowej dziedzinie.

Autonomiczne systemy Sea Machines pomagają zwiększyć produktywność operacji statków, przyjmując aktywną percepcję i obowiązki nawigacyjne. System Sea Machines pracuje pod dowództwem człowieka, a przejmując długotrwałe i często powtarzalne zadania kontrolne zwiększa przewidywalność i precyzję operacji, jednocześnie zmniejszając ryzyko wypadków - wyjaśnia firma. Technologia umożliwia również nowe możliwości na wodzie, takie jak dowodzenie zdalnymi statkami morskimi z lądu.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.