• <
BOTA_2023

Samsung Heavy Industries rozpoczyna rok 2023 z zamówieniami na FLNG i LNG o wartości 2 mld dolarów

rk

01.02.2023 12:49 Źródło: Samsung Heavy Industries
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Samsung Heavy Industries rozpoczyna rok 2023 z zamówieniami na FLNG i LNG o wartości 2 mld dolarów

Partnerzy portalu

Samsung Heavy Industries rozpoczyna rok 2023 z zamówieniami na FLNG i LNG o wartości 2 mld dolarów - GospodarkaMorska.pl
Samsung Heavy Industries

Południowokoreańska firma stoczniowa Samsung Heavy Industries (SHI) pozyskała nowe zamówienie na budowę dwóch gazowców LNG o wartości 500 mln USD, co zwiększyło jej zarobki z zamówień do 2 mld dolarów w pierwszym miesiącu 2023 roku.

SHI otrzymał 31 stycznia zamówienie na dwa gazowce LNG od nieujawnionego zamawiającego. Zgodnie z jego zgłoszeniem regulacyjnym, statki mają zostać dostarczone w połowie stycznia 2027 roku. Wliczając w to zamówienie na pływający obiekt LNG o wartości 1,5 mld dolarów z początku tego miesiąca, SHI uzyskała tylko w styczniu zamówienia o wartości 2 mld dolarów, co stanowi równowartość jednej piątej (21%) planów wydatkowych w wysokości 9,5 mld dolarów na ten rok.

W latach 2021 i 2022 stocznia otrzymała zamówienia kolejno o wartości 12,2 mld dolarów i 9,4 mld dolarów, przekraczając swój cel.

Zdaniem samej stoczni oczekuje się, że w tym roku na rynku zostanie zamówionych ponad 70 gazowców LNG, a także inne statki przyjazne środowisku, w związku z wprowadzonymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Firma planuje też bardziej koncentrować się na rynku statków opartych na zielonych paliwach i gazie, skupiając się też na realizacji rosnącej liczby zamówień. 

Na początku stycznia tego roku konsorcjum JGC Corporation i SHI wygrało kontrakt na inżynierię, zaopatrzenie, budowę i uruchomienie (EPCC) z Petronasem na pierwszy projekt przybrzeżnego pływającego obiektu LNG w Malezji.

Dziękujemy za wysłane grafiki.