• <
Baltexpo2023_duży

Rozpoczęto budowę nowej jednostki dla chińsko-polskiego towarzystwa okrętowego

ac

19.04.2021 17:00 Źródło: inf.prasowa
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Rozpoczęto budowę nowej jednostki dla chińsko-polskiego towarzystwa okrętowego

Partnerzy portalu

Rozpoczęto budowę nowej jednostki dla chińsko-polskiego towarzystwa okrętowego - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

W miniony poniedziałek, 12 kwietnia 2021 roku, w stoczni Chengxi Shipyard Co., Ltd. w Jiangyin, tradycyjnym paleniem blach zainaugurowano proces tworzenia konstrukcji kolejnego statku zamówionego przez Chipolbrok.

Jest to trzecia z serii (CX0698) jednostka o nośności 62000 DWT (Heavy-lift multi-purpose vessel/z klasą PRS - *KM DRY CARGO SHIP ACC (942) HC/E CG IWS AUT ECO REC ECO BWM) budowana pod nadzorem PRS w systemie „dual class”.

Dyrektor zarządzający Chipolbrok p. Maciej Łępicki i p. Lu Ziyou prezes stoczni Chengxi wygłosili mowy, w których wyrazili swoje wzajemne uznanie oraz ocenili projekt jako bardzo ważny dla stoczni i CP. Wśród gości na uroczystości obecni byli przedstawiciele CP, stoczni, PRS, DNV, firmy leasingowej i biura projektowego.

Armator zamówił łącznie 4 statki wielozadaniowe spełniające funkcje kontenerowca. Przekazanie jednostek budowanych pod nadzorem PRS przewidziane jest na koniec 2022 roku. Nadzór ze strony PRS prowadzony jest  przez Centralę w Gdańsku w zakresie rozpatrywania i zatwierdzania dokumentacji klasyfikacyjnej oraz przez zespół inspektorów z placówki PRS w Szanghaju w zakresie nadzoru nad budową jednostek oraz nadzoru nad produkcją wykonanych w Chinach materiałów i wyposażenia.

Dla stoczni Chengxi to pierwsze zamówienie na wielozadaniowe statki przeznaczone do przewozu specjalnych, ciężkich i wielkogabarytowych ładunków.


Podstawowe dane budowanych jednostek:

GT: 40300

Długość: 199.90 m

Szerokość: 32.26 m

Głębokość: 19.30 m

Zanurzenie: 11.30 m

Cztery dźwigi ładunkowe: 2x 80 ton, 2x 150 ton.


etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.