• <
BOTA_2023

PRS na webinarium IMAREST

ac

12.04.2021 14:07 Źródło: inf.prasowa

Partnerzy portalu

PRS na webinarium IMAREST - GospodarkaMorska.pl
fot. PRS

W dniu 7 kwietnia 2021 Institute of Marine Engineering, Science & Technology – IMarEST zorganizował techniczne webinarium p.n. Costs & Risk Management with new Class services & CBM. Polski Rejestr Statków oraz Info Marine Middle East, które zostały zaproszone do zabrania głosu, zaprezentowały dwa tematy: Alternative Class Survey Methods i Condition Based Maintenance.

PRS reprezentował Pan Marek Narewski, Ekspert Techniczny z Inspektoratu Rozwoju Przepisów, który przedstawił i uzasadnił cel stworzenia wymagań w zakresie alternatywnych metod nadzoru nad okrętowymi urządzeniami maszynowymi zgodnie z przepisami towarzystw klasyfikacyjnych, wykorzystując dostępne technologie oceny stanu i diagnostyki urządzeń okrętowych. Podkreślił znaczenie racjonalnego podejścia instytucji nadzorującej w stosowanych wymaganiach towarzystw klasyfikacyjnych przy zapewnieniu, że armatorzy statków przestrzegają przepisów IMO, a jednocześnie wykazując empatię dla faktu, że statki muszą operować z zyskiem. Zidentyfikował również podstawowe przyczyny awarii urządzeń maszynowych, które stanowiły tło dla wprowadzenia wymagań w zakresie nadzorowania i utrzymania stanu technicznego urządzeń maszynowych i są przywołane w Przepisach PRS. Wymagania te są tożsame z wymaganiami IACS odnoszącymi się do uznanych przez towarzystwo klasyfikacyjne schematów monitorowania stanu urządzeń maszynowych (CM) i jego utrzymania w oparciu o (CBM).

Drugi prelegent, Pan Patryk Brząkała, Starszy Inżynier d/s Niezawodności, Info Marine Middle East, przedstawił praktyczne aspekty i korzyści płynące ze strategii CBM. Wyjaśnił wyjątkowość pomiarów CBM na pokładzie oraz potrzebę dobrej współpracy z inżynierami okrętowymi w celu uzyskania realistycznych warunków pracy maszyn.

Nikeel Idnani, sekretarz honorowy IMarEST w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który moderował webinarium, podzielił się swoimi praktycznymi doświadczeniami z tradycyjnie planowanych prac remontowych i konserwacyjnych realizowanych w oparciu o z góry określone, zaplanowane odstępy czasu określone przez producenta silnika napędu głównego oraz konkretny przypadek, w którym błąd ludzki spowodował przestój jego statku i wysokie koszty dla armatora.

Powyższe wystąpienia zostały omówione w grupie ponad stu przedstawicieli światowego przemysłu żeglugowego, którzy wzięli udział w webinarium. Pełne nagranie wystąpień znajduje się w materiale wideo.

Tagi:
prs, webinar, imarest
legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.