• <
gryfia_70lat

Rozbudowa portu w Pucku. Pierwszy etap przed nami

AK

02.08.2021 22:02 Źródło: inf. prasowa
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Rozbudowa portu w Pucku. Pierwszy etap przed nami

Partnerzy portalu

Rozbudowa portu w Pucku. Pierwszy etap przed nami - GospodarkaMorska.pl
Fot. wizualizacje/miastopuck.pl

Ważna inwestycja w Pucku coraz bliżej. Mowa o projekcie "Rozbudowa i przebudowa portu w Pucku dla rozwoju funkcji rybackich, turystycznych, żeglarskich (etap I)". Oficjalne podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych już w środę (3 sierpnia) w Bosmanacie Portu Puck. W wydarzeniu weźmie udział marszałek Mieczysław Struk i władze Pucka.

I etap inwestycji obejmuje budowę części falochronu północnego dla osłony basenu rybackiego przed nadmiernym zafalowaniem, budowę stałego pomostu połączeniowego o długości 180 m wraz z trzema pomostami pływającymi dla jachtów oraz przygotowaniem nasady zaplecza portu.

Na pomostach zainstalowane zostaną postumenty do poboru energii i wody, stanowiska ze sprzętem ratowniczym, drabinkami oraz knagami cumowniczymi. W efekcie, oprócz już istniejących, powstanie aż 98 nowych miejsc cumowania dla jachtów.

CZYTAJ TEŻ: Port w Pucku. Są dodatkowe 2,3 mln zł na jego przebudowę [wizualizacje]

Przetarg wyłonił firmę NDI S.A. na wykonawcę robót budowlanych dla tego zadania. Umowa na kwotę 32 810 393 zł brutto, wartość kosztów kwalifikowalnych (tj. wartość pomniejszona min. o wartość podatku VAT) to kwota 26 675 116 zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 22 244 548 zł co stanowi prawie 84 proc. dofinansowania wymienionych kosztów.

Zakończenie robót budowlanych przewidziane jest na wrzesień 2023 roku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.