• <
gryfia_70lat

Puck. Marina rozrasta się o 98 miejsc

jm

02.06.2022 23:11

Partnerzy portalu

Puck. Marina rozrasta się o 98 miejsc - GospodarkaMorska.pl
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

W Pucku trwają prace nad rozbudową mariny jachtowej. Po ich zakończeniu przybędzie 98 miejsc do cumowania.

– Jesteśmy ograniczeni przestrzennie na lądzie. Żeby wykorzystać potencjał położenia nad Zatoką Pucką musimy wychodzić w wodę. Po 6,5 roku ciężkiej batalii udało się nam rozpocząć rozbudowę naszej mariny – mówi burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska.


Jak podkreśla burmistrz, rozbudowana marina będzie miała 98 nowych miejsc do cumowania dla jachtów. Pruchniewska zapewnia, że już teraz jest duże zainteresowanie ze strony żeglarzy.

Nowa marina będzie miała pomost o długości 180 metrów, łączący tzw. Zieloną Plażę z falochronem północnym. Przy falochronie również powstaną miejsca do cumowania, przeznaczone będą dla większych jednostek, w tym białej floty. Burmistrz Pruchniewska liczy, że pomoże to rozwinąć ruch turystyczny w mieście – możliwe, że uruchomione zostaną połączenia na Półwysep Helski lub do Gdyni.

– Miasto, w którym odbyły się symboliczne zaślubiny Polski z morzem powinno pokazywać, jak należy wykorzystać dostęp do tego morza, który uzyskał 102 lata temu gen. Józef Haller – mówi Pruchniewska.

Rozbudowa mariny to pierwszy etap wszystkich prac dotyczących infrastruktury morskiej w Pucku. Kolejnym z nich zawiaduje Urząd Morski w Gdyni, który nadzoruje budowę falochronu zachodniego. Burmistrz miasta liczy, że pomimo trudności jego budowa rozpocznie się jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku.

W dalszej perspektywie jest kolejna część prac, która zakłada budowę kolejnych miejsc cumowniczych i falochronu północno-wschodniego oraz więcej miejsc do zimowania jachtów.

Wszystkie prace nad mariną aktualnie odbywają się zgodnie z harmonogramem. Jeśli nie będzie żadnych problemów, przystań może zostać udostępniona żeglarzom z końcem czerwca 2023.Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.