• <

Posidonia 2024 - greckie rozdanie dla morskiego biznesu

04.06.2024 20:30 Źródło: Posidonia 2024
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Posidonia 2024 - greckie rozdanie dla morskiego biznesu

Partnerzy portalu

Fot. Posidonia 2024

W obecności premiera Grecji Kyriakosa Mitsotakisa, greckich i międzynarodowych ministrów, urzędników europejskich i prezesów wszystkich głównych międzynarodowych organizacji żeglugowych, Posidonia 2024 została oficjalnie zainaugurowana podczas ceremonii, która odbyła się w głównej sali konferencyjnej Athens Metropolitan Expo. Z rekordową liczbą wystawców i bogatym programem konferencyjnym 28. edycja tego wydarzenia ma skupiać branżę morską z całego świata.

Posidonia 2024 jest największym wydarzeniem w ciągu sześciu dekad istnienia tej odbywającej się co dwa lata imprezy, z ponad 2000 wystawcami z 82 krajów i 23 pawilonami narodowymi, gotowymi do zaprezentowania swojej oferty na parkiecie wystawienniczym, który okazał się zbyt mały, aby zaspokoić tegoroczne zapotrzebowanie na przestrzeń. Ponadto zaplanowano łącznie 68 konferencji, paneli dyskusyjnych i seminariów poświęconych tematyce morskiej.

Organizatorzy przekazali, że są przygotowani na powitanie w tym miejscu ponad 40 000 uczestników w nadchodzącym tygodniu. Twierdzą też, że Posidonia 2024 ma wygenerować około 80 milionów euro przychodów dla greckiej gospodarki, głównie w sektorach hotelarskim, MICE, transportowym i F&B. 

- Nie ma wątpliwości, że dziedzina, której przewodzicie, stoi w obliczu zmian, które określą przyszłość transportu morskiego. Chcę, abyście wiedzieli, że będę stał u waszego boku w każdej bitwie, którą grecki przemysł morski będzie toczył w celu wzmocnienia tego łańcucha wartości, który koncentruje się na naszym kraju: od zielonej transformacji po bezpieczne porty i od odmłodzenia greckich stoczni po napełnienie naszej siły roboczej umiejętnościami, które wymuszają rozwój. W czasie, gdy Europa stara się zdefiniować koncepcję strategicznej autonomii, nadszedł czas, aby zrozumiała, że żegluga, europejska żegluga, grecka żegluga, która stanowi najważniejszą siłę w europejskiej żegludze, odegra kluczową rolę w tej strategicznej autonomii - podkreślił premier Grecji Kyriakos Mitsotakis.

- Żegluga jest kręgosłupem ludzkości. Gwarantuje przetrwanie, utrzymanie i dobrobyt globalnej społeczności w każdych okolicznościach. To rzeczywistość, która istnieje od tysiącleci, ale bez prawdziwego uznania jej głębi i znaczenia. Posidonia sprzyja dialogowi i wymianie poglądów, generuje możliwości biznesowe oraz prezentuje innowacje i propozycje, które odpowiadają na obecną sytuację i wymagania globalnej społeczności żeglugowej - zaznaczyła Melina Travlos, przewodnicząca Związku Greckich Armatorów.

- Często odnosimy się do osiągnięć naszej branży jako »cudu greckiej żeglugi«. Jest to kuszące, gdy próbuje się zrozumieć, w jaki sposób mały naród liczący 12 milionów ludzi może być domem dla największej i najnowocześniejszej floty na świecie, ponad sześciu tysięcy statków oceanicznych, tankowców, kontenerowców, masowców i innych, handlujących na całym świecie i utrzymujących światową gospodarkę w ruchu. Jako organizatorzy Posidonii jesteśmy dumni, że dzięki naszej wystawie, wydarzeniom sportowym i towarzyskim oraz licznym konferencjom i seminariom prezentujemy osiągnięcia żeglugi i korzyści, jakie przynosi ona Grecji i całemu światu - przekazał Theodore Vokos, dyrektor zarządzający Posidonia Exhibitions.

Posidonia jest pierwszą wystawą w Grecji, która otrzymała certyfikat ISO jako zrównoważone wydarzenie, podkreślając zaangażowanie organizatorów w minimalizację wpływu na środowisko i maksymalizację korzyści ekonomicznych dla lokalnej gospodarki i przedsiębiorstw. Tegoroczna edycja tego wydarzenia jest organizowana pod auspicjami greckich instytucji, w tym Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Polityki Wyspiarskiej, Greckiej Izby Żeglugowej i Związku Greckich Armatorów oraz przy wsparciu Gminy Pireus i Greckiego Komitetu Współpracy Żeglugowej.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.