• <

Wkrótce szybki Internet na dwóch promach Unity Line

ew

29.01.2020 12:21 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Wkrótce szybki Internet na dwóch promach Unity Line

Partnerzy portalu

Wkrótce szybki Internet na dwóch promach Unity Line - GospodarkaMorska.pl

Już wkrótce, polski operator promowy Unity Line zaoferuje swoim pasażerom szerokopasmowy internet. Stanie się tak dzięki współpracy nawiązanej ze szwedzkim Nowhere Networks, który zosyał strategicznym dostawcą szybkiego połączenia.

Z szerokopasmowego Internetu będą mogli skorzystac pasażerowie podróżujący na promach Polonia i Skania między Ystad w południowej Szwecji a Świnoujściem.

Do tej pory, pasażerowie Unity Line mieli dostęp do Internetu przez połączenie satelitarne o ograniczonej przepustowości i prędkości. W związku z tym, podczas pobytu na morzu nie było możliwości połączenie z siecią internetową (przynajmniej jeśli chodzi o tanią opcję takiego połączenia). Naturalnie, potrzeby klientów stale rosną, w związku z tym Unity Line podjęło decyzję o zaoferowaniu szybkiego Internetu na całej 160-kilometrowej trasie z pomocą rozwiązania Nowhere Networks, co nie było możliwe przy wcześniejszej konfiguracji satelitarnej.

Jak powiedział P-O Forsberg, zastępca dyrektora zarządzającego szwedzkiego oddziału Unity Line Ltd.: "Cieszymy się na współpracę z Nowhere Networks jako strategicznym dostawcą usługi, która jest bardzo ważna dla naszych pasażerów. Umowa zapewnia nam kompleksową obsługę, która obejmuje zarówno rozwiązanie komunikacyjne, jak i zarządzanie nim przez całą dobę, 365 dni w roku. Nowhere Networks jest dostawcą polecanym przez innych operatorów i zajmie się  wszystkim, począwszy od identyfikacji i negocjowania lokalizacji masztów, obsługi sprzętu, aż do zarządzania projektem".

Spółka Unity Line, założona w maju 1994 roku jest jedną z największych firm armatorskich działających na rynku bałtyckich przewozów promowych, wchodzi w skład grupy kapitałowej Polskiej Żeglugi Morskiej (PŻM). W ramach prowadzonej działalności firma zajmuje się profesjonalnym zarządzaniem promami morskimi oraz działalnością turystyczną i transportową.

Struktura floty Unity Line umożliwia obsługę wszystkich grup odbiorców: pasażerów, spedytorów oraz przewoźników drogowych i kolejowych. Promy w zarządzie Spółki eksploatowane są na liniach: Świnoujście – Ystad oraz Świnoujście – Trelleborg.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.