• <

USA walczy z nielegalnym transportem ropy. Kolejne tankowce na czanej liście

mb

04.12.2019 10:08 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski USA walczy z nielegalnym transportem ropy. Kolejne tankowce na czanej liście

Partnerzy portalu

USA walczy z nielegalnym transportem ropy. Kolejne tankowce na czanej liście - GospodarkaMorska.pl

Stany Zjednoczone umieściły na "czarnej liście" sześć tankowców, które nielegalnie transportowały ropę naftową z Wenezueli na Kubę.

Sześć jednostek - Icaro, Luisa Caceres de Arismendi, Manuela Saenz, Paramaconi, Terepaima i Yare - zostały wyłączone z użytku przez państwową firme naftową Petroleos de Venezuela, SA (PdVSA) - czytamy w oświadczeniu wydanym przez amerykański Departament Skarbu. Instytucja ta zidentyfikowała również jednostkę Esperanza jako wyłączoną z użytku własność Caroil Transport Marine, która została ukarana we wrześniu br.

W styczniu 2019 r. USA nałożyły sankcje na PdVSA w związku z dalszą presją na rząd prezydenta Wenezueli Nicolása Maduro. Miało to na celu zapobieganie dalszemu roztrawanianiu środków Wenezueli przez Maduro i wykorzystywaniu firmy naftowej w praktykach korupcyjnych.

Jak wyjaśniono, ostatnia "blokada" wciąż dotyczy korupcji byłego reżimu Maduro w sektorze naftowym oraz nielegalnych mechanizmów wykorzystywanych do transportu ropy na Kubę w zamian za pomoc wywiadowczą - mocne wsparcie dla reżimu Maduro.

„Kuba i były reżim Maduro nadal próbują obchodzić sankcje, zmieniając nazwy statków i ułatwiając przepływ ropy z Wenezueli na Kubę” - komentuje Justin Muzinich, zastępca sekretarza skarbu(...)„Stany Zjednoczone będą nadal podejmować niezbędne działania w celu ochrony ludności Wenezueli” - dodał.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.