• <

Umowy na projekty S6 Koszalin-Słupsk

gm24

10.12.2019 00:26 Źródło: własne
Strona główna Umowy na projekty S6 Koszalin-Słupsk
Umowy na projekty S6 Koszalin-Słupsk - GospodarkaMorska.pl

Firma Mosty Gdańsk zaprojektuje dwa odcinki S6; Koszalin-Sławno i Sławno-Słupsk - poinformowała w poniedziałek szczecińska GDDKiA. Według Dyrekcji, od 2021 r. dwa odcinki będą przygotowane do realizacji.

Podpisane umowy obejmują zaprojektowanie S6 na odcinkach Koszalin-Sławno i Sławno-Słupsk o łącznej długości ponad 46 kilometrów - wynika z informacji służb prasowych szczecińskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawca będzie miał 12 miesięcy na opracowanie projektów.

Wykonawcą obu dokumentacji została firma Mosty Gdańsk. Łączna wartość umów to około 7,6 mln zł.

Prace przygotowawcze dla S6 Koszalin-Słupsk są możliwe dzięki przyznanemu finansowaniu w kwocie około 120 mln zł - podała Dyrekcja. Środki te przeznaczone są na zaprojektowanie drogi, a także pozyskanie nieruchomości pod budowę trasy.

Po opracowaniu projektów możliwe będzie uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, a także wypłacenie odszkodowań za nieruchomości przejęte pod drogę. Z szacunków drogowców wynika, że od 2021 r. odcinek Koszalin-Słupsk będzie przygotowany do realizacji.

Trasa została podzielona na dwa odcinki; Koszalin-Sławno i Sławno-Słupsk. W ramach inwestycji przewidziana jest realizacja dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Połączenia z pozostałą siecią drogową będą możliwe przez osiem węzłów drogowych.

Dziękujemy za wysłane grafiki.