• <

Smyril Line wzmacnia swoją flotę i uruchamia nowe połączenie

ew

06.12.2019 09:00 Źródło: promyskat.pl
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Smyril Line wzmacnia swoją flotę i uruchamia nowe połączenie

Partnerzy portalu

Smyril Line wzmacnia swoją flotę i uruchamia nowe połączenie - GospodarkaMorska.pl

Smyril Line umacnia swoją działalność. Przewoźnik promowy poinformował o zakupie promu, który pomoże mu w obsłudze nowego połączenia.

Armator z Wysp Owczych pozyskał właśnie jednostkę Bore Bank, która wcześniej należała do fińskiego przedsiębiorstwa Bore. Statek zmienił już barwy i został przemianowany na Akranes. Jest to zbudowana w 1998 r. w Norwegii jednostka typu ro-ro. Statek ma 138 metrów długości i dysponuje linią ładunkową o łącznej długości 1511 metrów. Akranes ma pomóc przewoźnikowi we wzmocnieniu działalności na wciąż mocno rosnącym rynku przewozów pomiędzy Islandią a krajami skandynawskimi.

Smyril Line chcą wykorzystać jednostkę do obsługi nowego połączenia pomiędzy Tórshavn na Wyspach Owczych a Thorlakshöfn na Islandii oraz duńskim Hirtshals. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, serwis ten otworzy nowe możliwości dla firm działających na rynku islandzkich i skandynawskim. Będzie to jedna z najszybszych opcji transportu towarów pomiędzy regionem Reykjaviku a krajami Skandynawii.

Z nowej opcji transportowej cieszą się władze portu w Hirtshals. Choć przyznają, że otwarcie się nowych możliwości za sprawą tego konkretnego przewoźnika nie jest to dla nich zaskoczeniem.

„Rozwój ruchu przez Smyril Line nie jest dla nas niespodzianką. Firma ta wykazała wyraźny pęd, który przekłada się na ciągły i oparty na silnych fundamentach wzrost” - powiedział Jens Kirketerp z Port of Hirtshals.

Smyril Line to firma, która powstała w 1983 r. Dzięki swojej ofercie łączy Danię, Wyspy Owcze oraz Islandię. Należący do niego flagowy prom Norröna umożliwia też przewóz pasażerów. W przeszłości przewoźnik z Wysp Owczych obsługiwał także połączenia do Norwegii i Wielkiej Brytanii. Wraz z przejęciem kolejnej jednostki, flota przewoźnika zwiększyła swoją liczebność do pięciu jednostek. Poza statkiem Akranes są to: Hvitanes, Eystnes, wspomniana Norröna i Mykines.

Źródło:
promyskat.pl

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.