• <

Royal Caribbean podąża krokami swoich rywali i odwołuje rejsy

PMK

15.03.2020 16:57 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Royal Caribbean podąża krokami swoich rywali i odwołuje rejsy

Partnerzy portalu

Royal Caribbean podąża krokami swoich rywali i odwołuje rejsy - GospodarkaMorska.pl

Royal Caribbean Cruises Ltd poinformował w piątek, że zawiesił rejsy do Stanów Zjednoczonych na 30 dni, godzinę po tym, jak Norwegian Cruise Line Holdings Ltd zawiesiło wszystkie rejsy wycieczkowe do 11 kwietnia.

Wcześniej swoje rejsy zawiesiły także dwie linie wycieczkowe należące do Carnival Corporation: Costa Cruises oraz Princess Cruises. Costa Cruises stanowiły 15% ogólnej pojemności Carnival na dzień 30 listopada, oferując rejsy w Azji i Europie, w tym w basenie Morza Śródziemnego.

Disney Cruise Line Walta Disneya i fińska Viking Line również tymczasowo wstrzymały operacje, ponieważ globalny przemysł wycieczkowy walczy z odwołaniami w związku z szybko rozprzestrzeniającym się wirusem.

Wybuch koronawirusa, opisany przez Światową Organizację Zdrowia jako pandemia, zaraził tysiące osób w krajach śródziemnomorskich, takich jak Włochy, gdzie zginęło ponad 1000 osób.

Carnival powiedział, że sprawdza, czy ich goście są w wieku powyżej 70 lat i odmówi wstępu osobom z przewlekłymi lub ciężkimi schorzeniami.

Osobno agencja ratingowa S&P Global powiedziała, że obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej Carnival i niezabezpieczonego długu do „BBB” z „A-”, przewidując znaczną utratę przychodów i przepływów pieniężnych w 2020 roku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.