• <
gryfia_70lat

Prezes greckiej firmy żeglugowej zarażony koronawirusem

PMK

11.03.2020 21:58 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Prezes greckiej firmy żeglugowej zarażony koronawirusem

Partnerzy portalu

Prezes greckiej firmy żeglugowej zarażony koronawirusem - GospodarkaMorska.pl

Grecki armator Evangelos Marinakis zachorował na koronawirusa. 52-latek sam potwierdził w mediach społecznościowych, że wirus COVID-19 „wpadł do niego z wizytą”, ale dodał, że czuje się dobrze i podjął leczenie.

- Znany nam wszystkim wirus wpadł do mnie z wizytą i czułem się zobowiązany do poinformowania opinii publicznej. Czuję się dobrze i podejmuję wszystkie niezbędne środki zalecane przez lekarzy. Gorąco doradzam wszystkim moim współobywatelom, aby zrobili to samo. Życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia - napisał Marinakis.

Evangelos Marinakis jest prezesem i dyrektorem generalnym Capital Maritime & Trading Corp., które założył. Firma i jej podmioty stowarzyszone zarządzają flotą 56 statków, głównie tankowców, ale także gazowcami LNG i masowcami Capesize.

Marinakis jest także właścicielem klubu piłkarskiego Olympiakos, a także klubu piłkarskiego Nottingham Forest w Anglii. Olympiakos potwierdził w środę, że Marinakis zaraził się wirusem w Wielkiej Brytanii.

Światowa Organizacja Zdrowia w środę oficjalnie ogłosiła, że koronawirus o nazwie COVID-19 jest globalną pandemią z ponad 113 000 potwierdzonych przypadków na całym świecie i ponad 4000 zgonów.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.