• <

Port Aarhus wprowadza atrakcyjne upusty dla ekologicznych

mb

12.12.2019 13:41 Źródło: promyskat.pl
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port Aarhus wprowadza atrakcyjne upusty dla ekologicznych

Partnerzy portalu

Port Aarhus wprowadza atrakcyjne upusty dla ekologicznych - GospodarkaMorska.pl

Władze portu w Aarhus zamierzają promować przewoźników, którzy przykładają dużą wagę do kwestii ekologii. Armatorzy, którzy korzystają z rozwiązań ograniczających wpływ ich działalności na środowisko, mogą liczyć na upusty.

Przedstawiciele duńskiego portu zapowiedzieli, że operatorzy, którzy kładą nacisk na ograniczenie poziomu emisji (CO2, SOx, Nox), mogą liczyć na preferencyjne stawki. Promowani są m.in. ci przewoźnicy, których statki w trakcie postoju w porcie maja techniczną możliwość korzystania z energii dostarczanej z lądu.

Nowy cennik dla „ekologicznych” ma wejść w życie 1 stycznia przyszłego roku. Firmy kwalifikujące się do otrzymania rabatu mogą liczyć na zniżki sięgające 4,5 procent od opłat portowych. Władze Aarhus Havn mają nadzieję, że wprowadzone zmiany zmotywują firmy do wprowadzenia rozwiązań służących zrównoważonej żegludze. Przedstawiciele portu przyznali, że taki system jest jedynym narzędziem, z którego mogą obecnie korzystać, by wpłynąć na przewoźników i wymóc na nich korzystanie z przyjaznych środowisku rozwiązań.

„Mamy oczywiście nadzieję, że firmy żeglugowe, które już pływają z/do Aarhus, odpowiedzą pozytywnie na możliwość oszczędzania na podatkach” - powiedział Nicolai Krøyer z Aarhus Havn, który nadmienił, że liczy na to, iż wprowadzenie atrakcyjnego systemu upustów zachęci do korzystania z portu w Aarhus także przewoźników, którzy na razie go omijają.

Źródło:
promyskat.pl

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.