• <

Lotniskowiec, na którym wykryto ognisko epidemii, powrócił do służby

sons

05.06.2020 11:11 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Lotniskowiec, na którym wykryto ognisko epidemii, powrócił do służby

Partnerzy portalu

Lotniskowiec, na którym wykryto ognisko epidemii, powrócił do służby - GospodarkaMorska.pl

Lotniskowiec USS Theodore Roosevelt, którego kapitan Brett Crozier został zwolniony ze swojej funkcji za apel do władz USA o pomoc po wykryciu na okręcie ogniska epidemii Covid-19, powrócił do służby na Pacyfiku - poinformowały służby prasowe marynarki.

Crozier został pozbawiony dowództwa nad okrętem na początku kwietnia, gdy upubliczniono list, w którym zwracał się do władz o podjęcie bardziej zdecydowanych działań mających opanować wybuch choroby na lotniskowcu.

Kapitanowi zarzucono nierespektowanie hierarchii dowodzenia. Sprawa Croziera, uznawanego przez swoją załogę za bohatera, jest teraz rozpatrywana przez dowództwo marynarki, które zwróciło się do szefa Pentagonu Marka Espera o przywrócenie go na poprzednie stanowisko - przypomina Reuters.

Po wykryciu wielu zakażeń na okręcie część załogi ewakuowano na wyspę Guam, gdzie lotniskowiec spędził ok. 10 tygodni. Ponad tysiąc osób spośród personelu okrętu zakaziło się koronawirusem, a jeden marynarz zmarł.

W czwartek lotniskowiec znów wyszedł w morze, by powrócić do pełnienia swoich obowiązków w ramach VII Floty USA. Na okręcie obowiązują nowe zalecenia sanitarne, w tym zasada zachowania odległości i rozłożenie czasu wydawania posiłków.(PAP)

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.