• <

Inżynier kontraktu dla budowy nowego parkingu dla ciężarówek w Świnoujściu wybrany

mb

13.01.2020 11:59 Źródło: port.szczecin.pl
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Inżynier kontraktu dla budowy nowego parkingu dla ciężarówek w Świnoujściu wybrany

Partnerzy portalu

Inżynier kontraktu dla budowy nowego parkingu dla ciężarówek w Świnoujściu wybrany - GospodarkaMorska.pl

Firma NBQ ze Szczecina została wybrana na inżyniera kontraktu dla inwestycji związanej z budową nowego parkingu dla ciężarówek przy terminalu promowym w Świnoujściu. Umowa w tej sprawie została podpisana w piątek 10 stycznia 2020 roku.

Zadaniem inżyniera kontraktu jest sprawowanie w imieniu inwestora nadzoru nad całym procesem inwestycyjnym, który w tym przypadku obejmuje budowę parkingu w najbliższym sąsiedztwie bram terminalu promowego. Parking zaoferuje 278 miejsc dla ciężarówek wraz z infrastrukturą techniczną. Parking będzie połączony z siecią wodociągową i kanalizacyjną, a także z siecią elektroenergetyczną i teletechniczną. Będzie wyposażony w system sygnalizacji, oznakowanie dróg, oświetlenie oraz instalacje sanitarne i recykling odpadów.

Inwestycja będzie realizowana zgodnie z umową INEA/CEF/TRAN/M2018/1787737 o udzielenie dotacji w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) – Sektor Transportu, pod nazwą działania: „Eliminacja „wąskich gardeł” ostatniej mili – budowa parkingu rezerwowego dla samochodów ciężarowych w terminalu promowym w Świnoujściu”, numer działania 2018-PL-TM-0028-W.

Celem projektu jest nie tylko poprawa infrastruktury dostępowej do portu, ale także dbałość o środowisko naturalne oraz usprawnienie połączenia morskiego pomiędzy Świnoujściem a dwoma portami w Szwecji - Trelleborg oraz Ystad. Efekty inwestycji odczują również mieszkańcy Świnoujścia, bowiem w momencie spiętrzenia ruchu ciężarówek, te nie będą już parkować na poboczach ulic wiodących do terminalu. Ponadto zaplecze sanitarne dostępne na parkingu poprawi komfort oczekiwania kierowców na prom.  

Kolejnym krokiem realizacji inwestycji będzie podpisanie umowy z wykonawcą. Rozpoczęcie prac budowlanych przewiduje się jeszcze w tym roku, a zakończenie w przyszłym. Szacowany koszt całego zadania to prawie 50 mln złotych.

Dziękujemy za wysłane grafiki.