• <

Holandia inwestuje w modernizację sektora żeglugi śródlądowej

mb

29.01.2020 09:14 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Holandia inwestuje w modernizację sektora żeglugi śródlądowej

Partnerzy portalu

Holandia inwestuje w modernizację sektora żeglugi śródlądowej - GospodarkaMorska.pl

Rząd holenderski zainwestował  250 mln euro w celu poprawy i modernizacji sektora żeglugi śródlądowej
 
W wydanym oświadczeniu holenderskie Ministerstwo Gospodarki i Klimatu poinformowało, że inwestycja zostanie zrealizowana przez Nesec Shipping Debt Fund (NSDF) i jej celem będzie zdecydowane ograniczenie emisji do środowiska. Ministerstwo podkreśla, że holenderscy armatorzy zmagają się z przestarzałymi statkami, które nie zawsze spełniają najnowsze wymagania dotyczące emisji.

Żegluga śródlądowa to transport ładunków na stosunkowo krótkie odległości. Statystycznie około 40% wszystkich towarów przewożonych w Europie jest klasyfikowane jako żegluga bliskiego zasięgu. W przypadku Holandii sektor morski jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki, o wartości dodanej 26 miliardów euro i miejsc pracy dla 275 000 osób.

NSDF to wspólna inicjatywa organów państwowych, w tym holenderskiej rady ds. Gospodarki wodnej, prowincji Groningen, oraz prywatnych inwestorów instytucjonalnych, takich jak NN Investment Partners i Waterland Investment Services. Fundusze ze Skarbu Pańśtwatwa stanowią w tym przypadku ok. 80% budżetu.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.