• <
PZT_980x120_gif_2020

Grecja zatwierdziła część planu inwestycyjnego COSCO dla Portu Pireus

Strona główna Porty, logistyka Grecja zatwierdziła część planu inwestycyjnego COSCO dla Portu Pireus

PMK

15.10.2019 Źródło: własne
Grecja zatwierdziła część planu inwestycyjnego COSCO dla Portu Pireus - GospodarkaMorska.pl

Grecki Komitet Planowania i Rozwoju Portów (ESAL) zatwierdził inwestycje o wartości 611 mln euro dla Portu Pireus. Ich wykonawcą będzie chińskie Cosco, które wcześniej nabyło pakiet większościowy w obiekcie.

Według władz portu w Pireusie finansowanie prac rozwojowych przez chińskiego giganta żeglugi morskiej Cosco obejmie wszystkie jednostki biznesowe spółki i przyczyni się do rozwoju lokalnej i krajowej gospodarki. Pireus miałby się dzięki temu stać „najważniejszym portem w basenie Morza Śródziemnego”.

Wniosek o dodatkową inwestycję w wysokości 300 mln EUR został jednak zawieszony. Finansowanie to związane jest z rozwojem czwartego terminalu kontenerowego w Pireusie. ESAL, stwierdziło, że warunki tej dodatkowej inwestycji „jeszcze nie dojrzały”. Podobno władze zaprosiły inwestora do ponownego złożenia wniosku w późniejszym terminie.

- Mamy nadzieję, że właściwe władze wkrótce dokonają przeglądu rozbudowy terminalu kontenerowego, ponieważ jest to jedna z głównych inwestycji, która uczyni z portu w Pireusie jeden z najlepszych terminali kontenerowych w Europie – powiedział Yu Zenggang, prezes Portu Pireus.

COSCO oficjalnie podpisało umowę dotyczącą przeniesienia większościowego pakietu udziałów w Piraeus Port Authority w kwietniu 2016 roku.

Źródło:
własne

Dziękujemy za wysłane grafiki.