• <

GEFCO świętuje 20 lat działalności w Polsce

pc

26.09.2019 13:45 Źródło: własne
Strona główna GEFCO świętuje 20 lat działalności w Polsce
GEFCO świętuje 20 lat działalności w Polsce - GospodarkaMorska.pl

Ponad 45-krotny wzrost obrotów od początku działalności oraz udana transformacja od firmy logistycznej dla branży motoryzacyjnej do operatora logistycznego z kompleksową ofertą w zakresie logistyki łańcucha dostaw. To mocne strony GEFCO Polska, która obchodzi swoje 20-lecie działalności. Wsparcie globalnej Grupy GEFCO oraz lokalne inwestycje, wzrost liczby klientów i wdrażanie nowych technologii potwierdzają duże znaczenie naszego rynku i chęć dalszej ekspansji biznesowej GEFCO w Polsce.

W 1999 r. firma logistyczna GEFCO uruchomiła swoją polską filię w Warszawie, która na początku liczyła zaledwie 9 pracowników, a jej oferta była bardzo specjalistyczna i zawężona do branży motoryzacyjnej. Obecnie zakres usług jest względem oczekiwań rynku bardzo kompletny i obejmuje usługi logistyczne o różnym stopniu skomplikowania dla klientów z niemal każdej branży, globalnych i lokalnych, włączając serwis 4PL. Firma posiada 14 oddziałów i ponad 2500 aktywnych klientów w Polsce.

Dywersyfikacja portfela klientów była kluczowa dla rozwoju GEFCO w naszym kraju. Aktualne proporcje między automotive i innymi branżami wynoszą 60% do 40%. Obecnie zakres świadczonych usług jest zróżnicowany - od tradycyjnego transportu poprzez konsolidacje
i magazynowanie, obsługę celną i podatkową, logistykę pojazdów gotowych po zintegrowane działania w ramach GEFCO 4PL.

Po 20 latach GEFCO Polska może poszczycić się dobrymi wynikami. Przychody firmy sukcesywnie rosną, a liczba zatrudnionych w najbliższych miesiącach przekroczy 600 osób. Wzrost pracowników ma związek między innymi z właśnie otwieranym pod Wrocławiem największym magazynem firmy w Polsce o powierzchni 40 tys. m.kw., który będzie światowym centrum dystrybucyjnym dla wiodącego producenta komponentów i części motoryzacyjnych.

Pozycja firmy w Polsce jest również potwierdzona w tegorocznych zestawieniach operatorów logistycznych. GEFCO Polska zajęło pierwsze miejsce w 24. Rankingu Firm TSL (2019), których głównym rodzajem działalności jest transport oraz zostało laureatem Diamentów Forbesa 2019 – rankingu najlepszych polskich firm, których wartość w ostatnich trzech latach rosła najszybciej. – Opierając się na rankingu Forbesa nie ma w Polsce firmy logistycznej podobnej wielkości lub większej, która rozwijałaby się tak dynamicznie, jak my. Zapewne dużo w tym zasługi, że w codziennej pracy stawiamy na dobre relacje z klientami i dostawcami oraz troszczymy się o naszych pracowników, zgodnie z naszym motto GEFCO Partners, Unlimited – mówi Rafał Krajewski, dyrektor generalny GEFCO Polska.

Kluczowe dla utrzymania wiodącej pozycji na rynku są inwestycje w innowacje i nowe technologie. Dlatego GEFCO od kilku lat wprowadza nowe rozwiązania z zakresu internetu rzeczy (IoT) w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Z kolei Big Data ułatwia planowanie
i optymalizację operacji logistycznych. W Polsce firma obecnie koncentruje się na wykorzystaniu potencjału RPA – Robotic Process Automation. Czasochłonne i powtarzalne czynności w systemie IT są delegowane robotom.

Jak podkreśla Dyrektor Generalny GEFCO Polska w planach jest wdrażanie kolejnych innowacji. – W fazie rozwoju jest śledzenie specjalnych palet do przewozu motocykli. W grę wchodzi kilka rozwiązań, od RFID po system oparty o markery i GPS. Śledzimy również rozwój pojazdów nisko- i bezemisyjnych oraz jesteśmy zainteresowani paliwami alternatywnymi. W maju 2019 roku prowadziliśmy testy ciężarówki zasilanej wyłącznie skroplonym gazem ziemnym (LNG) – powiedział.

Przyszłość GEFCO Polska to dalsza ekspansja połączona z dywersyfikacją biznesu i partnerskimi relacjami z klientami z kolejnych branż. Istotne wsparcie w rozwoju firmy na lokalnym rynku gwarantuje również Grupa GEFCO, której skala działalności pozwala polskiemu oddziałowi odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na usługi płynące z Europy do Azji.

– Logistyka i transport to bardzo dynamicznie rozwijający się sektor. Nikt nie potrafi dokładnie przewidzieć, jak będzie wyglądać ten biznes za kolejne 20 czy 50 lat, ale jedno pozostaje bez wątpliwości. Dzięki cyfryzacji, nowym technologiom i przemianom społecznym wpływającym na gospodarkę czekają nas naprawdę ciekawe czasy – dodaje Krajewski.

GEFCO jest światowym liderem w zakresie kompleksowych rozwiązań dla łańcucha dostaw i europejskim liderem logistyki dla branży motoryzacyjnej. W oparciu o 70-letnie doświadczenie oraz zespół 15 000 pracowników, GEFCO projektuje inteligentne i elastyczne rozwiązania łańcucha dostaw w różnych sektorach przemysłu. Grupa działa w 47 krajach, a dzięki silnej sieci partnerów o zasięgu globalnym obsługuje 300 lokalizacji na całym świecie. W 2018 roku przychody Grupy GEFCO wyniosły 4,6 mld euro.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34362,00 $ tona 0,20% 15 wrz
 Cynk 3051,00 $ tona 1,23% 15 wrz
 Aluminium 2867,00 $ tona 0,74% 15 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.