• <

CMA CGM podpisał umowę z Shellem na dostawę niskosiarkowego biopaliwa

PMK

15.12.2019 16:15 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski CMA CGM podpisał umowę z Shellem na dostawę niskosiarkowego biopaliwa

Partnerzy portalu

CMA CGM podpisał umowę z Shellem na dostawę niskosiarkowego biopaliwa - GospodarkaMorska.pl

Armator kontenerowy CMA CGM podpisał umowę z Royal Dutch Shell, dzięki czemu zwiększy się jego dostęp do ekologicznych biopaliw.

Shell dostarczy Francuzom kilkadziesiąt tysięcy ton paliwa składającego się w 80% z oleju napędowego o niskiej zawartości siarki i w 20% z biopaliwa, pochodzącego z przetworzonego oleju spożywczego.

Nowe paliwo pozwoliłoby na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 80% i praktycznie wyeliminowało emisję tlenków siarki. Shell już zaczął dostarczać biopaliwo do CMA CGM.

Umowa na dostawy była następstwem testu biopaliw przeprowadzonego w tym roku przez CMA CGM i IKEA na statkach kontenerowych.

Firmy spedycyjne stoją w obliczu styczniowego terminu na przestrzeganie surowszych globalnych limitów emisji siarki, a także pod presją ograniczenia śladu węglowego.

Firmy stosują olej napędowy o niskiej zawartości siarki, jednocześnie przyglądając się innym paliwom, w tym gazowi i wyposażeniu filtrów w celu zmniejszenia emisji siarki ze standardowego ciężkiego paliwa.

Francuska CMA CGM, czwarta co do wielkości linia kontenerowa na świecie, zamówiła około tuzina gigantycznych statków zasilanych skroplonym gazem ziemnym i współpracowała z grupą energetyczną Total w celu opracowania tankowania LNG.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.