• <

Ocean Cleanup przeniósł pierwszą dostawę plastiku na brzeg i przygotowuje nowy projekt

PMK

15.12.2019 16:17 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Ocean Cleanup przeniósł pierwszą dostawę plastiku na brzeg i przygotowuje nowy projekt

Partnerzy portalu

Ocean Cleanup przeniósł pierwszą dostawę plastiku na brzeg i przygotowuje nowy projekt - GospodarkaMorska.pl

System Ocean Cleanup zebrał i przeniósł pierwsze partie plastiku oceanicznego na brzeg, kończąc swoją pierwszą misję na Wielkiej Pacyficznej Plamie Śmieci.

Te plastikowe śmieci zostaną przekształcone w zrównoważone produkty, które zostaną sprzedane w celu sfinansowania kontynuacji działań związanych z czyszczeniem, oznajmił Boyan Slat, założyciel i dyrektor generalny holenderskiej organizacji.

- Powitanie pierwszego połowu plastiku na lądzie to moment, na który czekaliśmy od lat. Wierzę, że możemy użyć tych śmieci, aby zamienić problem w rozwiązanie, przekształcając ten wyjątkowy materiał w piękny produkt - powiedział Slat o nadchodzących planach The Ocean Cleanup.

Aby potwierdzić pochodzenie tych przyszłych produktów z tworzyw sztucznych, The Ocean Cleanup współpracowało z organizacją klasyfikacyjną DNV GL w celu weryfikacji plastiku usuwanego z oceanu.


Załozyciel Ocean Cleanup od samego początku planował utworzenie łańcucha wartości na podstawie zebranych odpadów, w celu finansowania ciągłych operacji oczyszczania. Organizacja ujawniła teraz zamiar opracowania zrównoważonych produktów wykonanych z materiału zebranego w czasie misji.

Powrót na brzeg pierwszego plastiku oznacza początek tej podróży. Według The Ocean Cleanup będzie to pierwsza próba wyprodukowania produktów w pełni wykonanych z plastiku wydobytego z oceanu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, organizacja spodziewa się wprowadzić pierwszy taki produkt już we wrześniu 2020 roku.

Aby zwiększyć przejrzystość ich pracy, pochodzenie materiału zastosowanego w produktach Ocean Cleanup zostanie zweryfikowane przez DNV GL. Zgodnie z informacją, nowa norma będzie dostępna dla wszystkich stron zainteresowanych certyfikacją wyrobów z tworzyw sztucznych oceanicznych.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.