• <

Carnival dołączył do ekologicznej koalicji Getting to Zero

PMK

17.12.2019 21:09 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Carnival dołączył do ekologicznej koalicji Getting to Zero

Partnerzy portalu

Carnival dołączył do ekologicznej koalicji Getting to Zero - GospodarkaMorska.pl

Największy na świecie armator wycieczkowców, Carnival Corporation, dołączył do koalicji Getting to Zero, której celem jest przyśpieszenie dekarbonizacji żeglugi.

 Zmiany klimatu są jednym z najważniejszych problemów naszych czasów, a skala regulacji środowiskowych, przed którymi stoimy, jest bezprecedensowa - powiedział Tom Strang, wiceprezes Carnival Corporation.

- Aby zapewnić trwały wzrost na drodze do dekarbonizacji, wszyscy członkowie branży powinny zaangażować się w tworzenie rozwiązań technologicznych ZEV (statków o zerowej emisji), a także w rozwój paliw neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla. Carnival jest dobrze przygotowany do współpracy z odpowiednimi władzami i instytucjami w koalicji - dodał.

Carnival Corporation postawiło sobie za cel ograniczenie emisji CO2 o 25 procent do 2020 roku w stosunku do poziomu z 2005 roku. Ten cel został osiągnięty już w 2017 roku. Carnival jest także wiodącym producentem statków wycieczkowych z napędem LNG  Carnival Corporation wypuścił pierwszy taki wycieczkowiec, AIDAnova, pod koniec 2018 roku.

Od lipca 2019 roku Carnival zainstalowała systemy oczyszczania spalin lub „płuczki” w ponad 70% swojej floty. Ponadto ponad 40 procent floty firmy ma możliwość „cold ironingu”, dzięki czemu statki mogą korzystać z energii elektrycznej z lądu, jeśli jest dostępna w porcie.

- Na naszych statkach co roku gościmy ponad 12 milionów gości i odwiedzamy ponad 700 portów na całym świecie. Zdrowie i witalność naszych oceanów i mórz, a także setki społeczności, które odwiedzamy na całym świecie, są absolutnie niezbędne dla naszej działalności. Jesteśmy głęboko zaangażowani w bezpieczeństwo, odpowiedzialność za środowisko i konsekwentnie przekraczamy oczekiwania gości, a bycie aktywnym uczestnikiem  koalicji „Getting do zero” to kolejny ważny krok w tym celu - dodał Strang.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.