• <

APM Terminals planuje sprzedać holenderski terminal Hutchison Ports

PMK

19.12.2019 20:16 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski APM Terminals planuje sprzedać holenderski terminal Hutchison Ports

Partnerzy portalu

APM Terminals planuje sprzedać holenderski terminal Hutchison Ports - GospodarkaMorska.pl

Holenderskie operator terminalowy APM Terminals, podpisał umowę w sprawie sprzedaży terminalu kontenerowego w Porcie Rotterdam.

Terminal zostanie sprzedany innej międzynarodowej grupie, Hutchison Ports z Hongkongu, która jest właścicielem sąsiedniego terminalu ECT Delta zlokalizowanego również w porcie w Rotterdamie.

Strony uzgodniły, że APM Terminals Rotterdam będzie nadal istnieć jako niezależna organizacja z 5-letnią gwarancją wielkości od spółki macierzystej A.P. Moller-Maersk i bez przymusowych zwolnień w ciągu 4 lat od podpisania umowy.

- Będąc własnością Hutchison Ports, APM Terminals Rotterdam będzie miało szansę stać się wiodącym, nowoczesnym, przyszłościowym terminalem - powiedziało APM Terminals w oświadczeniu.

Holenderska firma dodała, że Hutchison Ports wyraziła zainteresowanie rozmową z zarządem portu w Rotterdamie w celu przedłużenia umowy najmu.

Działający od 2000 roku APM Terminals Rotterdam ma roczną przepustowość 3,25 miliona TEU i jest jednym z największych terminali kontenerowych w Europie. Jest to główne centrum przeładunkowe dla rynku brytyjskiego, irlandzkiego, skandynawskiego i bałtyckiego.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.