• <
ATC_CARGO_TOP

Anwil uruchomił nowoczesny system ważenia pojazdów

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Anwil uruchomił nowoczesny system ważenia pojazdów
Anwil uruchomił nowoczesny system ważenia pojazdów - GospodarkaMorska.pl

pc

06.02.2019 Źródło: PAP

Anwil z grupy Orlen uruchomił nowoczesny system ważenia pojazdów. Udało się zlikwidować +wąskie gardło+, jakim była przepustowość wag samochodowych na instalacji produkującej nawozy.

Informując we wtorek o nowym rozwiązaniu, Anwil podkreślił, że zautomatyzowanie systemu ważenia jest jednym z przedsięwzięć, których wdrożenie związane jest z realizacją przez spółkę projektu zwiększenia z 966 tys. ton do 1 mln 461 tys. ton rocznie mocy produkcyjnych instalacji nawozowych.

"Planowane pod koniec 2021 r. uruchomienie trzeciej instalacji do produkcji nawozów azotowych będzie wymagało od włocławskiej firmy gotowości do obsługiwania odpowiednio większej liczby transportów" - zaznaczył Anwil.

Jak wyjaśnił Lech Zobniów, dyrektor biura logistyki Anwilu, obecnie spółka ta obsługuje ponad dwieście załadunków dziennie.

"Dzięki uruchomieniu nowoczesnego systemu automatyzującego jeden z elementów tego procesu udało się zlikwidować +wąskie gardło+, jakim była przepustowość wag samochodowych. Przy tak dużym ruchu, skrócenie czasu obsługi jednego samochodu o minutę oznacza dwie do trzech godzin mniej pracy na każdej z wag, co pozwala wyeliminować powstawanie ewentualnych zatorów" - podkreślił.

Według Anwilu, "nowoczesny proces ważenia" zaczyna się tam aktualnie od przekazania kierowcy, poprzez wiadomość sms, informacji o rozpoczęciu procedury wjazdu samochodu na teren zakładu - jest ona generowana automatycznie przez system kontrolujący w czasie rzeczywistym status aktywności wag oraz punktów załadunku poszczególnych produktów.

"Kierowca zostaje skierowany do wolnego stanowiska załadunkowego, gdzie kolejnym krokiem procesu jest jego identyfikacja na bramie wjazdowej dokonywana na podstawie sprawdzenia identyfikatora. Prawidłowe przejście tej kontroli umożliwia wjazd. Kiedy czujniki określające właściwe położenie pojazdu wyślą odpowiedni sygnał do systemu, kierowca opuszcza kabinę i uruchamia ważenie pojazdu" - opisuje wdrożoną procedurę Anwil.

Jak dodaje spółka, uruchamiając ważenie, kierowcy pojazdów wykorzystują do tego "specjalny terminal, wyposażony w automatyczną drukarkę listów przewozowych, dzięki czemu możliwa jest kontrola zarówno wjeżdżających, jak i wyjeżdżających samochodów".

W grudniu 2018 r. PKN Orlen poinformował, że wchodzący w skład jego grupy kapitałowej włocławski Anwil wybuduje do końca 2021 r. instalację, która pozwoli na zwiększenie tam zdolności produkcyjnych nawozów o 495 tys. ton rocznie, czyli do 1 mln 461 tys. ton w ciągu roku, a przewidywany całkowity koszt tej inwestycji wyniesie ok. 1,3 mld zł.

PKN Orlen zapowiedział wówczas, że dzięki budowie trzeciej instalacji produkcyjnej nawozów azotowych, Anwil poszerzy ofertę produktową o cztery rodzaje tych produktów, wzbogacając portfolio produktowe o saletrę grubą, saletrosiarczan amonu, a także saletrzak z siarką i saletrzak z magnezem o ulepszonych własnościach granuli. Rozbudowa zdolności produkcyjnych Anwilu, jak wyjaśniła spółka, umożliwi zaspokojenie rosnącego popytu na nawozy azotowe w kraju.

Anwil z siedzibą we Włocławku to podmiot zależny PKN Orlen, w którym koncern ma 100 proc. akcji. Produkcję nawozów rozpoczęto tam w 1971 r. Spółka od lat 90. XX wieku systematycznie modernizuje instalację saletry amonowej. Z kolei w 2000 r. uruchomiła instalację wytwarzania saletrzaku, sprzedawanego pod marką CANWIL, dzięki czemu moce wytwórcze spółki w obszarze nawozów wzrosły do średnio miliona ton rocznie.

W styczniu 2018 r. Anwil informował, iż wyprodukował 30-milionową tonę nawozów azotowych. Spółka podkreślała wtedy, że było to możliwe m.in. dzięki zwiększeniu efektywności produkcyjnej.

Anwil jest także producentem suspensyjnego polichlorku winylu - jedynym w Polsce oraz ósmym w Europie. Polimer wytwarzany tam pod nazwą Polanvil, wykorzystywany jest w produkcji profili budowlanych, rur wodociągowych i kanalizacyjnych, izolacji, osłon przewodów i kabli elektrycznych, a także drobnego sprzętu medycznego.

Źródło:
PAP
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33060,00 $ tona 0,46% 11 cze
 Cynk 3011,00 $ tona 1,55% 11 cze
 Aluminium 2490,00 $ tona 0,81% 11 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.