• <
gryfia_70lat

Związkowcy zablokowali w niedzielę dostęp do portu w Calais. Dzisiaj ruch został wznowiony

31.08.2015 05:03 Źródło: promy24.com
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Związkowcy zablokowali w niedzielę dostęp do portu w Calais. Dzisiaj ruch został wznowiony

Partnerzy portalu

Związkowcy zablokowali w niedzielę dostęp do portu w Calais. Dzisiaj ruch został wznowiony - GospodarkaMorska.pl

Setki turystów czekało w niedzielę wieczorem na możliwość dostania się na promy do Wielkiej Brytanii, po tym jak związkowcy ze SCOP Seafrance (spółdzielni pracowniczej związanej z MyFerryLink) zablokowali dostęp do portu. Protestujący użyli łodzi ratunkowych, aby wstrzymać odjazdy i przyjazdy do portu.

P&O podało już informacje, że port jest ponownie otwarty, ale w rejsach nadal są opóźnienia.  Natomiast rejsy DFDS Seaways odbywają się zgodnie z planem.

W Wielkiej Brytanii jest dzisiaj obchodzone tzw. „święto bankowe”, będące dniem wolnym od pracy, dlatego ruch turystyczny w miniony weekend był wzmożony. P&O w czasie blokady poinformowało turystów, że ruch zablokowała była załoga MyFerryLink i w danym momencie do portu nie są dopuszczane żadne promy. Podano także informacje, że na wejście do portu czeka statek Malo Seaways.

W tym czasie Eurotunnel poinformował, że przyjmuje tylko tych pasażerów, którzy dokonali wcześniejszych rezerwacji biletów na połączenia kolejowe.

Źródło:
promy24.com

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.