• <
smartre_2023

Stabilny rok w Porcie Police

PMK

16.03.2016 14:06 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Stabilny rok w Porcie Police - GospodarkaMorska.pl

W Porcie Police przeładunki w zeszłym roku wyniosły 1,788 mln ton w zeszłym roku. Wszystko dzięki wysokim obrotom nawozów i fosforytów z Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "POLICE", w której strukturach port funkcjonuje.

Dzięki temu wynikowi Police usadowiły się na czwartym miejscu na liście największych polskich portów, zaraz za trzema gigantami: Gdańskiem, Gdynią i zespołem Szczecin-Świnoujście. To wszystko dzięki bliskiej współpracy z pobliskim zakładem chemicznym, który jako jedyny w kraju może pochwalić się własnym zapleczem portowym.

Dalszy rozwój portu zależy w dużej mierze od sytuacji na Odrze. Jej modernizacja i rozwój żeglowności jest jednym z priorytetów obecnego rządu.

 - Poprawa klasy żeglowności Odry to dla nas przede wszystkim wysyłka nawozów barkami w górę rzeki - mówi w rozmowie z portalem "RynekInfrastruktury.pl" Roman Polak kierownik wydziału transportu wodnego w Porcie Police. - Została ona wstrzymana, a powrót do niej mógłby przynieść duże zyski – dodaje.

Zeszły rok przyniósł Policom także zakończenie inwestycji związanych z modernizacją oświetlenia w Porcie Barkowym oraz pracom podczyszczeniowym na Mijance. Cel na ten rok to większe przeładunki węgla oraz wymiana urządzeń technicznych na bardziej wydajne.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.