• <
smartre_2023

Moment strachu w gdańskim porcie. Wśród przywiezionego złomu znaleziono niewybuch

30.10.2015 15:28 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Moment strachu w gdańskim porcie. Wśród przywiezionego złomu znaleziono niewybuch

Partnerzy portalu

Moment strachu w gdańskim porcie. Wśród przywiezionego złomu znaleziono niewybuch - GospodarkaMorska.pl

Niecodzienna sytuacja w Porcie Gdańsk. W czasie wyładunku złomu ze statku pracownicy natknęli się na stary pocisk artyleryjski. Na szczęście nie doszło do jego wybuchu. Pocisk był nieuzbrojony.

Pracownicy odnaleźli niewybuch około 11.45 w piątek (30 października). Wyładunek został natychmiast przerwany, a władze portu wezwały na miejsce ekipę saperów z Elbląga. Udało im się bezpiecznie usunąć pocisk ok. godz. 14.30.

Statkiem z niespodzianką okazał się masowiec Chang Shan Hai, który do Gdańska trafił z portu w Rotterdamie. Na jego pokładzie znajdowało się 32 tys. ton złomu.

- Trudno powiedzieć, kiedy wznowiony będzie wyładunek. Być może w sobotę, jeżeli do portu wpływnie ekstra zlecenie - dowiedzieliśmy się od dyspozytora Portu Gdańsk.

Jedno jest pewne – spedytor będzie musiał się liczyć z większymi kosztami. Do wyjaśnienia pozostaje też fakt, w jaki sposób groźny niewybuch trafił na statek - skomentował dyspozytor Portu.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.