• <
PZT_1100x200_gif_2020

Atrakcyjne tereny dopasowane do potrzeb przedsiębiorców? InvestGDA wspiera inwestorów

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Atrakcyjne tereny dopasowane do potrzeb przedsiębiorców? InvestGDA wspiera inwestorów
Atrakcyjne tereny dopasowane do potrzeb przedsiębiorców? InvestGDA wspiera inwestorów - GospodarkaMorska.pl

ew

22.11.2018 Źródło: własne

Tereny inwestycyjne położone w granicach administracyjnych portu morskiego, posiadające dostęp do krajowych i międzynarodowych połączeń drogowych i kolejowych to bardzo korzystna lokalizacja dla lokalnych przedsiębiorców. Po udanym zagospodarowaniu miejskich gruntów w Kokoszkach, Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA) idzie za ciosem, ogłaszając przetarg na wybór wykonawcy hali magazynowej na jednym z najatrakcyjniejszych terenów w Trójmieście. Pomorskie Centrum Inwestycyjne (PCI) oferuje w pełni uzbrojone działki w bezpośrednim sąsiedztwie portu.

Funkcjonowanie InvestGDA jest w dużej mierze odpowiedzią na potrzeby inwestorów. Jak mówi prezes zarządu, Alan Aleksandrowicz: „Przez lata dostawaliśmy bardzo dużo zapytań od lokalnych przedsiębiorców, dotyczących obiektów i hal przemysłowych, które byłyby przygotowane pod klucz i które można byłoby w zależności od potrzeb wynająć. Przychodziły one także od podmiotów zagranicznych, np. z krajów skandynawskich. Takich miejsc jest naprawdę mało a trzeba pamiętać, że nie każdy może inwestować od podstaw projektując i budując własny zakład.”

Bezpośrednią reakcją na owe życzenia jest właśnie Pomorskie Centrum Inwestycyjne. Ponad 70 ha dla firm reprezentujących różne branże, z licznymi udogodnieniami dla inwestorów. „Szukaliśmy odpowiedniej lokalizacji, z dala od korków, ale i mogącej czerpać korzyści z istnienia portu w Gdańsku. Teren PCI spełniał oba te kryteria.” - dodaje Aleksandrowicz.

Filozofia InvestGDA zakłada jak najszybsze i obarczone jak najmniejszym ryzykiem rozpoczęcie działalności przedsiębiorców. Tereny inwestycyjne są kompleksowo uzbrajane, przygotowane z dbałością o obsługę komunikacyjną. Co więcej, wewnętrzny układ drogowy komunikujący PCI z portem ma zostać wyjęty z rygorów obowiązujących na drogach publicznych a towary trafiające np. do magazynów tymczasowego składowania – mogłyby korzystać z opcji odroczonej odprawy granicznej.

Jak dodaje prezes Aleksandrowicz: „Chcemy jak najlepiej reagować na potrzeby inwestorów i przedsiębiorców. Stąd też uważamy, że nasze inwestycje powinny oferować elastyczne powierzchnie, od kilkuset metrów kwadratowych, dopasowane według wymogów najemców. To nowy trend na rynku czyli obiekty typu city flex czy tzw. magazynów ostatniej mili”.

Stwarza to dużą wartość dodaną dla terenów PCI. Znajdą tam dla siebie miejsce przedsiębiorstwa o zróżnicowanym profilu działalności – nie tylko tym logistycznym, ale również produkcyjnym, spożywczym czy zajmującym się przetwórstwem regionalnym. Wynajęcie mniejszego magazynu wiąże się jednocześnie z mniejszymi kosztami utrzymania i możliwością efektywnego dopasowania do danego biznesu.

Co więcej, firmy, które zdecydują się na współpracę z InvestGDA, inwestując na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego, otrzymają kompleksowe wsparcie. Od pomocy w uzyskaniu pozwoleń na budowę, do zaangażowania inżynierów współpracujących z Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31251,00 $ tona -6,49% 13 maj
 Cynk 2891,00 $ tona -3,12% 13 maj
 Aluminium 2422,00 $ tona -2,10% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.