• <

Porty w Jastarni i Rowach do rewitalizacji. Urząd Morski w Gdyni przekazał 18 mln złotych

AK

20.12.2021 17:40
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Porty w Jastarni i Rowach do rewitalizacji. Urząd Morski w Gdyni przekazał 18 mln złotych

Partnerzy portalu

Porty w Jastarni i Rowach do rewitalizacji. Urząd Morski w Gdyni przekazał 18 mln złotych - GospodarkaMorska.pl
Port Rowy / Fot. Urząd Morski w Gdyni

Umowę w ramach, której pozyskano dofinansowanie na prace remontowo-budowlane w Portach Jastarnia i Rowy podpisano w piątek, 17 grudnia. Łączna kwota dofinansowania, przyznana na realizację przez Urząd Morski w Gdyni inwestycji w obu portach, to prawie 18 mln złotych.

Umowę podpisał Urząd Morski w Gdyni z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

– W Porcie Jastarnia prace obejmą przebudowę falochronu zachodniego oraz zabezpieczenie ścianek szczelnych na nabrzeżu zachodnim  i wschodnim. Natomiast w Porcie Rowy zostanie przeprowadzony remont falochronu wschodniego – informuje Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Gdyni. 

Wykonane prace poprawią warunki postoju i obsługi jednostek oraz bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, a w szczególności bezpieczeństwo pracy rybaków korzystających z infrastruktury portowej.

Współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR) wynosi 13,5 mln zł.

Fot. Port Jastarnia / Fot. UM Gdynia

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.