• <
BOTA_2023

Port w Wolinie do przebudowy. Powstanie nowe nabrzeże i dwa pomosty za 6 mln zł

19.12.2021 12:56 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port w Wolinie do przebudowy. Powstanie nowe nabrzeże i dwa pomosty za 6 mln zł

Partnerzy portalu

Port w Wolinie do przebudowy. Powstanie nowe nabrzeże i dwa pomosty za 6 mln zł - GospodarkaMorska.pl
Fot. Radosław Drożdżewski / CC BY 3.0/ Wikimedia

Do czerwca 2023 roku zmieni się port morski w Wolinie. Projekt „Poprawa infrastruktury w małych portach: Wolin" obejmie budowę nowego nabrzeża rybackiego z dwoma pomostami pływającymi, zlokalizowanego przy portowym elewatorze. 

Port w Wolinie położony jest na wschodnim brzegu wyspy Wolin, nad cieśniną Dziwną. Dokonywane były tutaj głównie przeładunki zboża, okresowo elementów budowlanych i innych. Dla przeładunków zboża najkorzystniejszy jest istniejący elewator z nabrzeżem (na zdj. głównym). Obecnie są one wyłączone z użytku.

Do tej pory problemem dla nabrzeża Przeładunkowego Południowego był brak poprawnego rozwiązania komunikacyjnego. Po przebudowie jednak wiele się tu zmieni.

– Nabrzeże będzie miało długość ponad 50 metrów, a na wyposażeniu znajdą się systemy odbojowe, punkty poboru energii, oświetlenie – informuje portal GospodarkaMorska.pl Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie, który podpisał umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Projekt będzie realizowany w systemie „Zaprojektuj i zbuduj".

– Postępowanie przetargowe na inżyniera kontraktu i wykonawcę inwestycji planujemy przeprowadzić w pierwszym kwartale przyszłego roku – uzupełnia pani rzecznik.

Port w Wolinie zmieni się po przebudowie w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze". Zgodnie z planem inwestycja ma być gotowa do czerwca 2023 roku.

Całkowity koszt przebudowy portu w Wolinie to niecałe 6 mln złotych, a kwota dofinansowania to ponad 4 mln złotych.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.