• <
gryfia_70lat

Port Kołobrzeg podsumowuje atrakcje sezonu letniego

jm

16.08.2021 08:52 Źródło: Inf. prasowa
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port Kołobrzeg podsumowuje atrakcje sezonu letniego

Partnerzy portalu

Port Kołobrzeg podsumowuje atrakcje sezonu letniego - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Kołobrzeg

Druga połowa sierpnia to dobry czas do pierwszych podsumowań sezonu letniego w Porcie Kołobrzeg, który w tym roku obfitował w wiele atrakcji.

Jedną z największych atrakcji Portu Kołobrzeg są rejsy pasażerskie. W lipcu tego roku Port odnotował znaczny wzrost liczby turystów korzystających z rejsów. Było ich o niemal 30 tysięcy więcej niż w lipcu zeszłego roku oraz o 2 tysiące więcej niż w 2019 roku, czyli przed pandemią.

Podczas rejsów podziwiać można z wody nową atrakcję, a mianowicie koło widokowe. Na terenie Portu latem funkcjonuje także chętnie odwiedzany przez turystów i mieszkańców Kołobrzegu targ z lokalnymi wyrobami i pamiątkami.

Jak podaje Port, wzrost liczby gości odwiedzających Kołobrzeg jachami można zaobserwować w Marinie Solnej. Od początku czerwca do końca lipca Port odwiedziło w ten sposób 619 gości, czyli o prawie 200 więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku i porównywalnie do 2019 roku. Ponadto w Marinie Solnej w tym roku obecna jest rekordowa liczba atrakcji, między innymi tawerna w Reducie Morast, Kołobrzeski Tramwaj Wodny kursujący po wodach portowych i rzece Parsęcie, Portowa Strefa Chill z atrakcyjną ofertą kulturalną, a także Miasteczko Rodzinne i Wesołe Miasteczko dla najmłodszych.

Od lat dużym zainteresowaniem cieszy się Targ Rybny w Porcie Rybackim, gdzie można kupić świeże ryby od miejscowych rybaków oraz przetwory rybne lokalnych firm. Można tam też z bliska zobaczyć trud pracy ludzi morza i zapoznać z budową i wyposażeniem kutrów.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.