• <
escort_980x120_gif_2020

XXII "Jazda rowerem po desce". Wystartowało 61 uczestników [ZDJĘCIA]

10.08.2021 16:23 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie XXII "Jazda rowerem po desce". Wystartowało 61 uczestników [ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

XXII "Jazda rowerem po desce". Wystartowało 61 uczestników [ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Kołobrzeg

W Marinie Solnej w Kołobrzegu, w sobotę (7 sierpnia) w odbyła się XXII edycja zawodów „Jazda rowerem po desce na wodzie".

Ta cykliczna impreza przyciąga każdego roku śmiałków do zmierzenia się z 21-metrowym odcinkiem deski, pływającej na dętkach w basenie portowym. Każda przejazd kończy się kąpielą w wodze a zwycięzcą zostaje osoba, która pokona najdłuższy odcinek deski.

Padł rekord uczestników 

W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba 61 uczestników, a aż 11 z nich udało się przejechać cały dystans. Na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody a na widzów spora dawka humoru przy kibicowaniu.

Podczas zawodów odsłonięto również rzeźbę "Mariana" jadącego na rowerze po desce. Dodajmy, że "Mariany" to seria rzeźb zaprojektowanych przez Dariusza Jakubowskiego i wykonanych przez Romualda Wiśniewskiego ukazujących mewy, najbardziej charakterystyczne nadmorskie ptaki, w przeróżnych sytuacjach i stylizacjach.

 

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.