• <
smartre_2023

Podpisanie "Deklaracji Bałtyckiej" już 30 września w Szczecinie

15.09.2020 11:20 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Podpisanie "Deklaracji Bałtyckiej" już 30 września w Szczecinie

Partnerzy portalu

Podpisanie "Deklaracji Bałtyckiej" już 30 września w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl
źródło: pomeranianoffshore.pl

Spotkajmy się w Szczecinie na Pomeranian Offshore Wind Conference, która odbędzie się w dniach 30 września – 1 października 2020 r. w hotelu Radisson Blu.
 

Tegoroczna odsłona POWC będzie miała szczególny charakter. Rozpoczynając symbolicznie polskie przywództwo energetyczne na morzu zapraszamy na podpisanie „Deklaracji Bałtyckiej" pomiędzy krajami naszego regionu.
 
Stanie się to pierwszego dnia konferencji podczas panelu ministerialnego, organizowanego wspólnie z Ministerstwem Klimatu. „Deklaracja Bałtycka", którą podpiszą przedstawiciele rządów krajów regionu m.in. Polski, Danii, Niemiec czy Litwy,  to kamień węgielny pod przebudowę systemu energetycznego Polski przy silnym wsparciu offshore wind i szansa na zwiększenie udziału energii odnawialnej do 25% w 2030 roku zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej.
 
Podpisując Deklarację w przeddzień publikacji europejskiej strategii dla tego sektora wpisujemy się w główny nurt celów stawianych przez Unię Europejską w drodze do neutralności klimatycznej. Rozpoczynamy też okres ścisłej współpracy regionalnej w zakresie planowania przestrzennego morskich obszarów, rozwoju sieci, planowania mocy i mechanizmów wsparcia. Wszystkie te elementy staną się kluczowe dla budowy dobrze funkcjonującego wewnętrznego rynku energii oraz infrastruktury transgranicznej. Ponieważ konferencja ma być hybrydowa przewidziany jest streaming online z panelu ministerialnego.
 
Jak uwolnić gospodarczy potencjał Bałtyku? Kto może skorzystać najbardziej? O tym porozmawiamy z przedstawicielami branży w ramach nowej formuły Okrągłego Stołu, które planujemy drugiego dnia konferencji. To swoista wartość dodana dla uczestników, którzy zdecydują się na przyjazd do Szczecina. Te rozmowy nie będą transmitowane, a konkluzje z nich mogą mieć istotny wpływ na późniejsze rekomendacje i regulacje
 
Ze względu na obostrzenia COVID – 19 oraz udział ministrów Krajów Bałtyckich w wydarzeniu może wziąć udział fizycznie ograniczona ilość uczestników.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.