• <
BOTA_2023

PGZ Stocznia Wojenna na konferencji Defence24 Day

22.09.2020 12:57 Źródło: PGZ SW

Partnerzy portalu

PGZ Stocznia Wojenna na konferencji Defence24 Day - GospodarkaMorska.pl
fot. PGZ SW

Dzisiaj w Warszawie odbywa się druga edycja Defence24 Day, konferencji organizowanej przez Defence24. Na konferencji, w której udział bierze także Prezes PGZ Stoczni Wojennej, padło wiele ważnych deklaracji dotyczących modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP. Podczas przemówienia otwierającego Minister Obrony Narodowej ogłosił, że przygotowany został projekt ustawy o powołaniu Agencji Uzbrojenia, która ma usprawnić proces pozyskiwania sprzętu wojskowego dla SZ RP.

Z kolei Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zadeklarował, że BBN zaproponuje projekt ustawy, który zakłada zabezpieczenie stałych środków na Marynarkę Wojenną RP. Środki te miałby trafiać w dużej mierze do polskiego sektora stoczniowego. Projekt jest obecnie konsultowany z MON.

Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych w swoim wystąpieniu skupił się natomiast na ewolucji oferty Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która ma być jak najlepiej dostosowana do potrzeb Sił Zbrojnych RP. W tym celu realizowane są m.in. liczne projekty B&R.

Konferencja odbywa się pod patronatem honorowym Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Aktywów Państwowych i Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a partnerem wydarzenia jest Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

Dziękujemy za wysłane grafiki.