• <
siemens_gamesa_2022

Oświadczenie OT Port Świnoujście w sprawie wypadku

zk

06.11.2021 15:56 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Oświadczenie OT Port Świnoujście w sprawie wypadku

Partnerzy portalu

Oświadczenie OT Port Świnoujście w sprawie wypadku - GospodarkaMorska.pl
Fot. OT Port Świnoujście S.A.

Z wielkim żalem zawiadamiamy o tragicznej śmierci pracownika OT Port Świnoujście S.A. wskutek nieszczęśliwego wypadku, który miał miejsce 4 listopada 2021 roku w późnych godzinach wieczornych, w trakcie rozładunku statku. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego oraz składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Sprawę tego nieszczęśliwego wypadku wyjaśnia prokuratura i inne uprawnione instytucje państwowe, z którymi współpracuje OT Port Świnoujście S.A. Niezależnie od tego Spółka powołała własną komisję powypadkową. Na potrzeby pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia zabezpieczony został monitoring. Rodzinie i najbliższym zmarłego zapewniliśmy profesjonalną opiekę psychologiczną.

Jednocześnie podkreślamy, iż prace przeładunkowe na terminalu obywały i odbywają się zgodnie z procedurami i standardami obowiązującymi w polskich portach. Urządzenia przeładunkowe poddawane są obowiązkowym i regularnym badaniom technicznym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Postępowanie wyjaśniające okoliczności wypadku jest nadal w toku, a o jego postępach będziemy informować na bieżąco.

Zarząd Spółki
OT Port Świnoujście S.A.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.