• <
gryfia_70lat

[WIDEO, FOTO] ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2022. Biegli między kontenerami by pomóc sierotom z Ukrainy

jm

27.06.2022 23:50
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski [WIDEO, FOTO] ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2022. Biegli między kontenerami by pomóc sierotom z Ukrainy

Partnerzy portalu

[WIDEO, FOTO] ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2022. Biegli między kontenerami by pomóc sierotom z Ukrainy - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

W ostatnią niedzielę już po raz drugi odbył się ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia. Pod tą długą nazwą kryje się nietypowa impreza biegowa połączona z działalnością charytatywną.

Oryginalność zawodów ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia polega na tym, że bieg odbywa się po terenie terminala kontenerowego GTC, należącego do grupy Hutchison. W tym roku chętni mogli wystartować na dwóch dystansach: jednej mili morskiej (1,852 km) oraz 5 kilometrów. Trasy obu biegów zostały wytyczone po placach składowych terminalu i wiły się między wieżami z kontenerów. Dla osób niezwiązanych z działalnością przeładunkową portu była to jedna z niewielu okazji na to, żeby zobaczyć jak wygląda terminal kontenerowy.

Samym biegom towarzyszyły także inne atrakcje, m.in. licytacje przeróżnych fantów i nagród ufundowanych przez partnerów, a także koncert heavy metalowego zespołu Access Denied. Nie zabrakło wspólnej rozgrzewki i pamiątkowych zdjęć, a biegacze i widzowie mogli skorzystać ze strefy gastronomicznej czy schłodzić się lodami na stanowisku Portu Gdynia. Całe wydarzenie wpisywało się w tegoroczne obchody Święta Morza w Gdyni.

Wyzwania sportowe i towarzyszące im atrakcje nie były jednak celem samym w sobie. ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia po raz kolejny miał bowiem cel charytatywny.

– W związku z sytuacją międzynarodową i wojną w Ukrainie zdecydowaliśmy się wpierać ośrodek w Garczynie, w którym znajduje się 135 osób z Ukrainy. To dzieci z sierocińców, które musiały być ewakuowane na skutek działań wojennych wraz z opiekunami. Dzięki wsparciu uczestników biegu – a udało się w tym roku sprzedać 740 pakietów startowych, jesteśmy z tego wyniku bardzo zadowoleni – jak i dzięki naszych sponsorów będziemy mogli przygotować na terenie ośrodka dla dzieci z Ukrainy boisko – powiedział Jan Jarmakowski, dyrektor zarządzający GCT.

W biegach wystartowało wiele osób na co dzień związanych z portem i branżą morską, w tym m.in.  Jacek Sadaj i Kazimierz Koralewski – odpowiednio prezes i wiceprezes Portu Gdynia, czy Jan Jarmakowski, dyrektor zarządzający GCT. Swoje zespoły wystawiło wiele współpracujących z terminalem i portem firm, co widać było po okolicznościowych koszulkach zawodników.

– Drugi raz wspólnie z terminalem GCT organizujemy bieg po terminalu. Ta inicjatywa została bardzo dobrze przyjęta przez sportowców, ale też przez całą portową społeczność, co widać po tym, ilu zawodników bierze udział w biegu – zarówno pracowników portu, jak i przedstawicieli różnych terminali – mówił Jacek Sadaj, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia. – Jestem przekonany, że to nie wynik się liczy, a bardzo dobra zabawa, ale przyznaję, że trochę się stresuję. Trochę trenowałem przed startem, mam nadzieję, że wynik będzie gdzieś w połowie stawki – dodawał prezes Sadaj przed swoim startem.

– Staramy się jak najszerzej promować tego typu aktywność nie tylko wśród naszych pracowników, ale wśród współpracowników, społeczności lokalnej, wokół naszego terminalu. Nasza grupa do tego typu działań przywiązuje olbrzymią wagę – tłumaczył Jan Jarmakowski. – Mamy w tym roku świetnych partnerów: Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Loconi Intermodal, Speedway Freight Services, Morska Agencja Gdynia, ECU Worldwide, Pol-Agent, UNI Logistics. To są firmy, które współpracują z nami na co dzień i wspierają nas w organizacji tego przedsięwzięcia – mówił dyrektor zarządzający GCT.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.