• <
smartre_2023

Nowy operator Terminalu Zbożowego w Porcie Gdynia w przyszłym roku

gm

11.12.2022 23:58
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Nowy operator Terminalu Zbożowego w Porcie Gdynia w przyszłym roku

Partnerzy portalu

Nowy operator Terminalu Zbożowego w Porcie Gdynia w przyszłym roku - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Gdynia/ T. Urbaniak

Termin składania wniosków o dopuszczenie do postępowania przetargowego na dzierżawę Terminalu Zbożowego w Porcie Gdynia został przesunięty na wniosek zainteresowanych oferentów.

Terminal Zbożowy w Porcie Gdynia będzie musiał jeszcze chwilę poczekać na nowego dzierżawcę. W tej chwili , od 1 lipca, w terminalu operacje prowadzi tzw. dzierżawca tymczasowy – spółka Mondry. W kwietniu dotychczasowy operator zerwał umowę z gdyńskim portem. Przetarg mający wyłonić nowego został ogłoszony w październiku. Pierwotne terminy stanowiły, że oferty można było składać do 1 grudnia, ale na wniosek kilku zainteresowanych oferentów termin ten przesunięto.

Jak informuje Trójmiasto.pl, nowy termin składania ofert to 31 stycznia 2023 roku, jednakże nie oznacza to, że po tym terminie poznamy nowego dzierżawcę, jako że postępowanie jest dwuetapowe. Dopiero po weryfikacji zgłoszeń i wstępnych ofert firmy, których propozycje spełniają kryteria przetargowe, zostaną zaproszone do drugiego etapu, czyli do złożenia ofert ostatecznych.

Przetarg dotyczy dzierżawy Terminalu Zbożowego na 30 lat. W skład Terminalu wchodzą nieruchomości przy nabrzeżach Indyjskim i Norweskim oraz przy ul. Indyjskiej i al. Solidarności. Dzierżawca ma tam prowadzić działalność przeładunkowo-składową w obrocie portowo-morskim ładunków suchych i płynnych pochodzenia roślinnego.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.