• <
bulk_cargo_port_szczecin

MSC kontynuuje darmowe transporty kontenerów dla Mercy Ships

jm

03.01.2022 14:41
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski MSC kontynuuje darmowe transporty kontenerów dla Mercy Ships

Partnerzy portalu

MSC kontynuuje darmowe transporty kontenerów dla Mercy Ships - GospodarkaMorska.pl
Fot. MSC

Gigant żeglugowy MSC i organizacja charytatywna Mercy Ships, operująca statkami szpitalnymi, celebrują dekadę współpracy poprzez jej przedłużenie.

W czasie 10 lat współpracy między MSC a Mercy Ships, linia kontenerowa przetransportowała dla organizacji charytatywnej za darmo 500 kontenerów z zapasami dla statku-szpitala Africa Mercy. Obecnie, współpraca została rozszerzona o dostawy dla Global Mercy – pierwszego statku szpitalnego Mercy Ships, który został od zera wybudowany do tej funkcji.

Za pośrednictwem swojej charytatywnej odnogi MSC Foundation, MSC zaoferowało Mercy Ships obsługę agencyjną, magazynową i transportową na lądzie. Pomoc obejmuje też zbudowanie „muru” z pustych kontenerów dookoła statku Africa Mercy, by w ten sposób go zabezpieczyć podczas dokowania.

Pierwsze dostawy do Global Mercy już się odbyły. Statek, po wyposażeniu w Antwerpii i spędzeniu wiosny w Rotterdamie popłynie do Senegalu. Global Mercy to największy na świecie statek szpitalny. Jego tonaż to 37 000 DWT, zaś długość to 174 metry. Jednostka została zbudowana w Chinach, w należącej do CSSC stoczni Tianjin Xingang, w 2021 roku.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.