• <
gryfia_70lat

Most Antonowski pod Chersoniem zniszczony

gm

30.07.2022 18:31 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Most Antonowski pod Chersoniem zniszczony - GospodarkaMorska.pl
Fot. Telegram/СтратКом ЗСУ / AFU StratCom

Kolejowy most Antonowski pod okupowanym przez siły rosyjskie Chersoniem na południu Ukrainy został zniszczony przez siły ukraińskie – poinformowało w sobotę Centrum Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy na Telegramie.

„Już po kolejowym moście Antonowskim!” – napisano w komunikacie Centrum, podkreślając, że wokół Rosjan w Chersoniu „stopniowo zaciska się pętla okrążenia”

W piątek amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) podał, że ukraińskie wojska zaatakowały w środę po raz trzeci w ciągu 10 dni leżący w pobliżu drogowy most Antonowski i prawdopodobnie nie nadaje się on już do użytku. 25 lipca amerykański think tank Instytut Badań nad Wojną (ISW) przekazał, że Ukraińcy uszkodzili również dwa pozostałe mosty wiodące do Chersonia, co może utrudnić najeźdźcom dostarczanie sprzętu wojskowego do tego miasta.

Portowe miasto Chersoń i niemal cały obwód chersoński znajdują się pod rosyjską okupacją od początku marca. Od kwietnia władze ukraińskie i media informowały, że trwają przygotowania do przeprowadzenia tzw. referendum w sprawie przyłączenia tych obszarów do Rosji lub utworzenia zależnej od Moskwy tzw. Chersońskiej Republiki Ludowej.

Port w Chersoniu znajduje się w delcie Dniepru. Do inwazji Rosji był jednym z ważniejszych punktów przeładunkowych w regionie Morza Czarnego.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.