• <
smartre_2023

Von der Leyen: miliony ton zboża, zablokowanego przez Rosję, w końcu zostaną wysłane przez Morze Czarne

gm

22.07.2022 20:39 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Von der Leyen: miliony ton zboża, zablokowanego przez Rosję, w końcu zostaną wysłane przez Morze Czarne

Partnerzy portalu

Von der Leyen: miliony ton zboża, zablokowanego przez Rosję, w końcu zostaną wysłane przez Morze Czarne - GospodarkaMorska.pl

Miliony ton rozpaczliwie potrzebnego zboża, zablokowanego przez wojnę z Rosją, w końcu zostaną wysłane przez Morze Czarne, aby pomóc wyżywić ludzi na całym świecie - przekazała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

"Dziękuję Atonio Guterresowi za niestrudzone wysiłki w zabezpieczeniu porozumień z ONZ i Turcją w sprawie ukraińskiego eksportu zboża. Miliony ton rozpaczliwie potrzebnego zboża, zablokowanego przez wojnę z Rosją, w końcu popłyną przez Morze Czarne, aby pomóc wyżywić ludzi na całym świecie" - napisała szefowa KE na Twitterze.

Ustalenia podpisanego w piątek przez Ukrainę, Rosję, Turcję i ONZ porozumienia odblokowującego eksport zbóż z Ukrainy przewidują zagwarantowanie bezpiecznych korytarzy do ukraińskich portów.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.