• <

Młodzi strażacy zapoznali się z działalnością portowej straży pożarnej

rk

25.09.2023 21:32 Źródło: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Młodzi strażacy zapoznali się z działalnością portowej straży pożarnej

Partnerzy portalu

Fot. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście posiada swoją Portową Straż Pożarną, która dba o bezpieczeństwo, a także jest przygotowane do wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem. W ten sposób zapewnia, że w razie niebezpieczeństwa pomoc jest dostępna natychmiast. Ponadto strażacy stale się szkolą i przekazują swoją wiedzę dalej.

Na spotkanie z strażakami przybyli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. To komórki organizacyjne jednostek OSP która są powoływane na podstawie Statutu OSP przez zarząd, który w tej sprawie podejmuje stosowną uchwałę. Ich celem jest szersze zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Jej członkami mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat. Dolną granicę wieku wyznacza statut danej OSP.

W wydarzeniu wzięli udział młodzi strażacy z OSP KSRG Widuchowa , OSP KSRG Krzywin, OSP Krajnik Dolny i OSP Ognica. Poznali historię Portowej Straży Pożarnej, a także zapoznali się z codzienną pracą portowych strażaków, przepisami odnośnie bezpieczeństwa pracy i używanym sprzętem. W związku z tym ostatnim młodzież miała okazję zwiedzić statki pożarnicze, zarówno Strażak-24 jak i najnowszy Strażak-28, który służbę rozpoczął w ubiegłym roku, a został zbudowany w gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding S.A.


Fot. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście


okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.