• <
nauta_2024

Michał Dąbrowski prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Michał Dąbrowski prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu

Partnerzy portalu

Fot. Agencja Rozwoju Przemysłu

Prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu został wieloletni wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach (RIG) Michał Dąbrowski - podała w poniedziałek katowicka RIG. Informacja o nowym prezesie znalazła się też już na stronach ARP.

Jak napisano w poniedziałkowym newsletterze RIG, decyzją rady nadzorczej ARP nowym prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu został Michał Dąbrowski, wieloletni wiceprezes RIG w Katowicach. Dąbrowski - jako wiceprzewodniczący rady nadzorczej ARP - był w połowie kwietnia delegowany do pełnienia funkcji prezesa Agencji.

„Nowy prezes ARP to doświadczony ekonomista i menadżer z bogatym dorobkiem w zarządzaniu wielomiliardowymi projektami w kraju i za granicą. Specjalizuje się w optymalizacji wyników i restrukturyzacji firm. Posiada również rozległą wiedzę na temat pozyskiwania środków finansowych, nowych inwestycji i rozwoju biznesu” - zaznaczyła w poniedziałek katowicka RIG.

W biogramie na stronie ARP zaznaczono, że Dąbrowski jest ekonomistą, menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu wielomiliardowymi projektami w środowisku międzynarodowym i krajowym, specjalizującym się w optymalizacji wyniku i restrukturyzacji spółek, absolwentem studiów menadżerskich – MBA EY w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Dąbrowski był członkiem rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa i autorem strategii biznesowych, marketingowych i komunikacyjnych, związanych z optymalizacją procesów i kosztów. Kierował dużymi inwestycjami i projektami od fazy start-up do zakończenia zgodnego z założeniami. Prowadził restrukturyzacje, fuzje i przejęcia spółek. Posiada praktykę w zarządzaniu projektami i budżetami, negocjowaniu cen, kontraktowaniu przedsięwzięć i optymalizowaniu kosztów.

Nowy szef ARP w przeszłości pełnił m.in. funkcje wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Budowy Szybów SA (PBSz SA), wiceprezesa ds. strategii i rozwoju w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA (dzisiaj PAIH), gdzie odpowiadał za pozyskiwanie międzynarodowych inwestorów do Polskich Stref Ekonomicznych oraz ekspansję polskich firm na rynki międzynarodowe, tworząc misje gospodarcze m.in. firm sektora górniczego na rynek indyjski.

Dąbrowski był też pełnomocnikiem zarządu ds. projektów strategicznych i public affairs w Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA oraz prezesem Agencji Rozwoju Inwestycji sp. z o.o. w Bytomiu. Od lat był związany z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. rozwoju projektów strategicznych i new business w obszarze rozwoju Śląska. Doradzał prywatnym i publicznym firmom, współpracował z funduszami inwestycyjnymi.

W komunikacie zaznaczono, że nowy prezes ARP stawia na budowanie spółki opartej na ludziach, inwestowanie w pracowników oraz szeroką współpracę na rynku. „Zawsze twierdziłem, że biznes robią ludzie, a nie firmy. Pozytywna energia oraz wiara w sukces i ludzi, połączona z codziennym uśmiechem często sprawiają, że niemożliwe staje się możliwe” - powiedział, cytowany, Dąbrowski.

„Michał Dąbrowski jako były wiceprezes Izby doskonale zna i czuje problemy przedsiębiorców. Cieszę się, że będziemy dalej współpracować na rzecz rozwoju samorządu gospodarczego” - zaznaczył szef katowickiej RIG Tomasz Zjawiony.

Zgodnie z informacją ze stron ARP, jej wiceprezesami pozostają: Jakub Dulski, Łukasz Kotapski, Krzysztof Michalski i Radosław Niedzielski.

ARP oferuje usługi dla firm, m.in.: dofinansowanie inwestycji, doradztwo, pomoc w pozyskiwaniu kapitału i ekspansji na rynki zagraniczne.

mtb/ pad/

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.