• <
KONGSBERG_2023

Japonia. Wyciek ropy po katastrofie statku [ZDJĘCIA]

jm

13.08.2021 05:30 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Japonia. Wyciek ropy po katastrofie statku [ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Japonia. Wyciek ropy po katastrofie statku [ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Japońska Straż Przybrzeżna

Masowiec Crimson Polaris pękł na dwie części u wybrzeży Japonii. Załoga została uratowana, ale ze statku do morza wyciekła ropa.

Crimson Polaris pękł w okolicach japońskiej prefektury Aomori. Statek transportował zrąbki drewna z Tajlandii i w środę rano osiadł na mieliźnie w pobliżu portu Hachinohe, około 4 kilometrów od brzegu. Załodze początkowo udało się ruszyć statek z miejsca, ale wkrótce jednostka straciła sterowność i została zmuszona do zarzucenia kotwicy.

W czwartek rano Crimson Polaris złamał się na dwie części w sekcji rufowej, co doprowadziło do wycieku ropy do morza. Na pokładzie znajdowało się 21 członków załogi, wszystkich uratowano przy pomocy śmigłowca, który zabierał ich po kolei na ląd. Akcja trwała pięć godzin.

Japońskie źródła podają, że wyciek ropy nie dotarł do wybrzeża i jest pod kontrolą. W czwartek rano plama na powierzchni wody miała długość ponad 5 kilometrów i szerokość 1 kilometra. Łodzie patrolowe Japońskiej Straży Przybrzeżnej od razu rozpoczęły prace nad powstrzymaniem rozprzestrzeniania się wycieku.

Crimson Polaris mierzy 200 metrów i funkcjonował od 2008 roku. Pływał pod banderą Panamy.

Źródło: PAP/Japońska Straż Przybrzeżna


etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.