• <
gryfia_70lat

Hapag-Lloyd potwierdza rozmowy o dodaniu 10 statków do swojej floty

29.07.2021 09:01 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Hapag-Lloyd potwierdza rozmowy o dodaniu 10 statków do swojej floty

Partnerzy portalu

Hapag-Lloyd potwierdza rozmowy o dodaniu 10 statków do swojej floty - GospodarkaMorska.pl
Fot. Hapag-Lloyd

Niemiecki Hapag-Lloyd, piąta co do wielkości firma żeglugi kontenerowej na świecie, prowadzi obecnie rozmowy z firmami dotyczące zakupu dziesięciu statków o ładowności 13000 TEU.

- Możemy potwierdzić, że prowadzimy negocjacje w sprawie dziesięciu statków o ładowności 13 000 TEU - powiedział rzecznik firmy Offshore Energy, nie ujawniając dalszych szczegółów.

Negocjacje mają miejsce miesiąc po tym, jak firma ogłosiła, że wynajęła południowokoreańską stocznię Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) do budowy sześciu kontenerowców dwupaliwowych. Transakcja jest warta około 1 miliarda dolarów.

Po podpisaniu nowych umów, pojemność TEU przewoźnika przekroczy 1,7 miliona TEU przy flocie ponad 20 statków. Na początku tego miesiąca Hapag-Lloyd sfinalizował przejęcie holenderskiego specjalisty w zakresie transportu kontenerowego - Nile Dutch Investments B.V. Nile Dutch przyniósł ze sobą siedem usług liniowych, około 35 000 TEU zdolności przewozowej oraz flotę kontenerową o pojemności około 80 000 TEU.

Przewoźnik spodziewa się, że jego przychody za bieżący rok obrotowy 2021 jako całość przekroczą poziom z poprzedniego roku.


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.